Іванівська сільська рада

Чернігівського району Чернігівської області

Патронатні вихователі

Дата: 10.06.2024 08:48
Кількість переглядів: 25

Патронатні вихователі – унікальна для України професія, що з’явилася у рамках соціального експерименту, початого Партнерством «Кожній дитині» у 2009 році. У світі робота патронатними прийомними батьками – це поширена і дуже почесна практика. Патронатні батьки проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які через складні життєві обставини не можуть бути з рідними мамою і татом.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини. Таким чином, дитина потрапляє не до інституційного закладу, а в родину, де її легше реабілітувати. Поки дитина виховується в нормальних умовах, фахівці із соціальної роботи працюють з її рідною сім’єю, спільно шукають можливі шляхи виходу з проблемної ситуації.

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Зміни щодо помічників патронатних вихователів:

  • ним може бути не тільки родич, який мешкає разом із вихователем .
  • робота помічника оплачуватиметься у розмірі однієї мінімальної зарплати на місяць.
  • Помічник може бути ФОПом – потрібні такі ж КВЕДи, як і для вихователя;

Хто може бути влаштований в патронатну сім’ю?

покинуті/знайдені діти, діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

діти, чиї батьки пропали безвісті;

діти з сімей, в яких існувала загроза життю чи здоров’ю;

діти за заявою батьків у зв’язку з складними життєвими обставинами, які трапились в їх сім’ї.

До сім’ї патронатного вихователя за необхідності та за згодою патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які не є рідними братами та сестрами або такими, що виховувались в одній сім’ї. При цьому враховуються наявні житлові умови та згода патронатного вихователя, а чисельність влаштованих дітей, які не є членами однієї сім’ї, не може перевищувати п’яти осіб.

Термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя.

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та становить близько 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців. Також дитина зможе залишатися під патронатом понад 6 місяців, якщо:

  • суд розглядатиме справу про позбавлення батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення батьківських прав (але не довше ніж на місяць після набрання рішення суду чинності);
  • її неможливо повернути до батьків або законних представників через перебування їх у зоні активних бойових дій чи на окупованій території.

Оплата послуг із здійснення патронату над дитиною.

Розмір грошового забезпечення на утримання дитини відповідного віку в патронаті складає два прожиткових мінімуми. Грошове ж забезпечення патронатного вихователя становить 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

 Починаючи з 01.07.2024 розмір грошового забезпечення патронатного вихователя за надану послугу патронату над дитиною становить три мінімальні заробітні плати на місяць.

Зокрема, відтепер вихователі та їхні помічники зможуть відкривати ФОП  та отримуватимуть вищу зарплату.

  • вони зможуть працювати як фізичні особи або як ФОПи (для цього необхідні КВЕДи 97.00 та/або 88.91 та/або 85.59);
  • підвищується оплата праці – з 1 липня вони отримуватимуть забезпечення в розмірі трьох мінімальних заробітних плат на місяць (3,5 – для ФОПів, якщо вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок);
  • запроваджується оплата на час очікування дитини – період між вибуттям однієї дитини та влаштуванням іншої оплачуватиметься у розмірі однієї мінімальної зарплати;
  • за 3 місяці догляду за дитиною нараховуватимуться 7 днів оплачуваної відпустки. Їх можна використовувати після вибуття дітей або накопичувати. Якщо дитина перебуває під патронатом понад 3 місяці – за кожен наступний тиждень додається один оплачуваний день відпустки;

 

 Дізнатися більше про умови та можливості стати патронатним вихователем.

Звертайтесь до Служби у справах дітей Іванівської сільської ради за адресою: Чернігівська область Чернігівський район с. Іванівка, вул. Дружби,33 Б телефон для довідок 0637020360 ; Емейл: ssd_ivanivka@ukr.net

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь