Звіт сільського голови - 2023 рік
ЗВІТ
Іванівського сільського голови Чернігівського району Чернігівської області за 2023 рік
Вступ
Цей звіт зовсім не схожий на попередні, воно і не дивно. Ще ніколи наша громада і наша держава не потрапляла у такі немилосердні життєві обставини, як у 2022-2023 роках. Увесь час нашого розвитку до цього демонстрував стійке зростання надходжень, розвиткові проєкти та можливості для росту.
Доокупаційний період вивів на перший план зовсім інші вимоги, перед нами стояли зовсім інші виклики. Ми не були господарями обставин, ми йшли вслід за ними та робили усе, щоб пом’якшити удар на населення ситуації, в якій опинилися.
Дякую кожному і кожній… Це відбувалося у нелегкий час, час випробувань для всіх, але ми разом, єдиним міцним кулаком, тому ми можемо все.
Відповідно до частини 6 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» я, як Іванівський сільський голова, звітую про проведену роботу за 2023-й рік.
Сільська рада є колегіальним органом, який представляє спільні інтереси територіальної громади, тому фактично це своєрідне підведення підсумків колективної роботи кожного депутата, постійних комісій ради, сесійної діяльності, апарату виконавчого комітету сільської ради.
Ніхто з нас не очікував, що у ХХІ столітті крім пандемії COVID – 19 ми стикнемося з вторгненням Росії на територію нашої держави. Війна вплинула не тільки на громадянське суспільство, а й на діяльність органів влади. Економічний спад, соціальні труднощі відчули кожна сім’я, кожен українець. І перш за все, подяка та честь кожному, хто взяв в руки зброю і захищає Україну на фронті, кожному, хто є волонтером і підтримує наших воїнів.
Ми змушені були зупинити капітальні видатки, відкласти готові до реалізації проекти.
Проте, Іванівська сільська рада, виконавчий комітет, депутатський корпус зробили все від нас залежне для нормального функціонування громади.
Головним завданням у роботі апарату ради стала координація роботи усіх ланок, виконавчих органів, комунальних підприємств громади, старост сіл та співпраця з силами територіальної оборони та ЗСУ.
З перших днів війни жителі громади активно підтримують Збройні Сили України: плетуть сітки, в’яжуть шкарпетки, збирають консервацію та овочі і передають нашим захисникам та жителям деокупованих територій. Долучаються до збору коштів на потреби військових.
У вересні 2023 року в нашій громаді відбулося відкриття меморіального комплексу ЗАХИСНИКАМ України, які загинули в с.Лукашівка в березні 2022 року та відкриття на будівлі Анисівського ліцею меморіальної дошки в пам’ять колишніх випускників, загиблих воїнів- мешканців села Анисів.
Впродовж 2023 року небайдужі жителі нашої громади неодноразово збирали для ЗСУ необхідні речі та продукти. Працівники сільської ради щомісяця перераховували свої одноденні заробітки на потребу ЗСУ. Всього зібрано 262582,46 грн. Окрім того, кошти перераховували працівникики Краснянської філії Количівського ліцею.
Про співпрацю з громадськими та благодійними організаціями
З метою відбудови та відновлення інфраструктури сільської ради та житлового фонду з вересня 2022 року укладено меморандуми, договори та угоди про співпрацю з:
- Кімонікс Інтернешил Інк.,
- фонд «Партнерство за сильну Україну»;
- ТОВ «Тера Монада»;
- ГО «Всеукраїнська організація «Хаусінг Юкрейн»;
- Філією компанії «Людина в біді» в Україні суспільного товариства «Людина в біді» (Чеська Республіка)»;
- Благодійною організацією «Благодійний фонд «ХЕЛП Україна»,
- ГО «РІПЕР ТУГЕЗЕР»;
- Благодійною організацією «Благодійний фонд «НЬЮ ВЕЙ»;
- Арча Нова(Arch Nova);
- Mediar;
- Norwegian Refugee Council (NRC);
- БФ ROKADA;
- ACTED;
- Міжнародним Комітетом Червоного Хреста;
- Благодійною організацією «Міжнародний благодійний фонд «СЕЙВД»; Finn Church Aid;
- Міжнародною організації з міграції;
- Програмою дій та реагування територіальних громад на надзвичайні ситуації (CLEAR);
- Благодійним фондом «Патріот ЮА»;
- Громадянином Швейцарії Андреасом Сайцом;
- Підприємством Kramer-Werke GmdH, Німеччина;
- Благодійною організацією Stichtihg MYZwolle;
- Відокремленим підрозділом «Глобал Емердженсі Реліф, Рекавері енд Реконстракшн» в Україні;
- Фондом Східна Європа, Програма EGAP;
- БФ «До України з любов’ю» на чолі з американським бізнесменом Делл Лоєм Хенсеном.
- Про відбудову інфраструктури
Відновлювальні ремонтні роботи проводились на наступних об’єктах комунальної власності:
Іванівський ліцей Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, с.Іванівка, вул. Шевченка, 1;
Количівський ліцей Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, с.Количівка, вул. Шкільна, 24 А;
Анисівський ліцей імені І.Я.Франка Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, с.Анисів, вул. Герасименка, 21;
Краснянська філія Количівського ліцею Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, с.Красне, вул. Шевченка, 45 А;
Пісківський заклад дошкільної освіти «Журавлик» Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, с. Піски, вул. Нова, 6;
Будівля школи в с. Лукашівка, с. Лукашівка, вул. Шкільна,10;
Філія «Пісківський будинок культури» комунального закладу «Іванівський будинок культури Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, с. Піски, вул. Нова, 6;
Філія «Количівський будинок культури» комунального закладу «Іванівський будинок культури Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, с. Количівка, вул. Шкільна, 29;
Філія «Краснянський будинок культури» комунального закладу «Іванівський будинок культури Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, с. Красне, вул. Зелена, 2;
Філія «Скорінський клуб» комунального закладу «Іванівський будинок культури Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, с. Скорінець, вул. Лозова, 1;
Філія «Золотинський клуб» комунального закладу «Іванівський будинок культури Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, с. Золотинка, вул. Лугова, 39;
Ладинська бібліотека-філія комунального закладу «Іванівська публічна бібліотека Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, с. Ладинка, вул. Шевченка, 71 А.
Приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини (на 3-4 лікаря), с. Іванівка, вул. Самойловича, 1 б.
Будівля сільської ради с.Івнівка вул.Дружби, 33Б
Приміщенні Центру надання адміністративних послуг в с.Іванівка вул.Дружби, 88 Чернігівського району, Чернігівської області
Приміщення ФП с.Количівка
Будівля лікарської амбулаторії с.Анисів
Будівля школи с.Лукашівка вул.Папанівців, 144
Будівля сільської ради с.Слобода вул.Дружби, 76
Будівля ФП с.Слобода вул.Яблунева, 2-а
Будівля фельдшерского пункту с.Красне вул.Садова, 27-б
Будівля ФП с.Скорінець вул.Лозова 2-а
Адміністративна будівля для забезпечення надання послуг у сфері культури (створення меморіального комплексу) с.Ягідне вул.Лісова, 1а
Відновлювальні ремонтні роботи по зазначених вище об’єктах проводились за рахунок коштів місцевого бюджету, благодійний фондів та міжнародних організацій.
За рахунок коштів місцевого бюджету в 2023 році проводився капітальний ремонт частини вул.Шкільна в с.Количівка та ділянки вул.Здвиженська в с.Слобода.
5. Про відбудову приватного житла
На місці зруйнуваних житлових будинків в с.Лукашівка громадська організація “Ріпейр Тугезер” здійснила будівництво 7 об’єктів житла. Розпочаті роботи з будівництва ще 5 будинків для власників, які втратили своє житло та 4 будинків для ВПО.
В с.Ягідне відновлення 7 житлових будинків відбувається за підтримки уряду Латвійської Республіки, яка надала будівельні матеріали для відновлювальних робіт.
На приватних ділянках мешканців громади, які втратили житло за рахунок міжнародних організацій встановлено 38 модульних будинків.
743 домогосподарства отримали будівельні матеріали від держави для проведення відновлювальних ремонтних робіт пошкодженого майна.
В рамках реалізації державної програми з комплексного відновлення с.Ягідне, затвердженої постановою кабінету Міністрів України від 25.04.2023 року 382 проводяться роботи по поточному та капітальному ремонту житлових будинків та інфраструктури.
Про роботу Комісій з компенсації за пошкоджене та зруйноване майно
Станом на 31.12.2023 року мешканцями громади подано 759 заяв на компенсацію за пошкоджене майно та 64 заяв на отримання сертифіката за знищене майно.
Засідання комісій по пошкодженому та знищеному майну скликаються зазвичай 2 рази на місяць.
10 травня 2023 року стартував перший етап відшкодування за житло, яке було пошкоджено, але не зруйновано повністю. Мешканці пошкодженого майна мали можливість здійснити необхідний дрібний ремонт, максимальна сума виплати - 200 тис.грн. Дещо пізніше компенсація почалася виплачуватися і за серйозніші пошкодження домівок, коли на ремонт нараховувалася сума від 200 до 500 тис. грн. В переддень Нового року через портал «Дія» запрацювала нова опція стосовно придбання житла через сертифікат.
По єВідновленню є багато питань, на які сільська рада не знає відповідей, на наші звернення виконавча влада вищого рівня поки що не відповідає.
Від червня 2023 року і по звітний період відбулося 13 засідань комісії про надання компенсації власникам пошкодженого майна де розглянули 734 заяви.
По 716 заявах прийнято рішення про надання компенсації, 11 власникам пошкодженого майна відмовлено у наданні компенсації, по 7 заявах призупинена процедура нарахування компенсації через поважні причини, які не стосуються роботи комісії.
Станом на 31.12.2023 року 25 власників майна ще чекали комісію з метою обстеження та нарахування компенсації.
Станом на 01.01.2024 року:
- 582 власники пошкодженого майна отримали компенсацію на поточний ремонт пошкодженого майна на загальну суму 70 млн.412 тисячі 614 грн. 79 коп.;
- 43 власники пошкодженого майна отримали перший платіж на проведення капітального ремонту на загальну суму 11 млн. 059 тис. 605 грн. 20 коп.;
- в статусі «погоджено виплату» перебувають 40 заяв на компенсацію за пошкоджені будинки на виконання поточного ремонту на суму 4 млн. 097 тис. 046 грн. 65 коп.;
- в статусі «передано на виплату» перебуває 15 заяв на загальну суму 1млн. 831 тис. 807 грн. 93 коп.;
-в статусі «погоджено компенсацію» перебуває 36 заяв, на загальну суму ремонту 3 млн. 004 тис. 006 грн.15 коп.
Рішення комісій, які затверджені рішенням виконкому мають завершальний статус «Погоджено виплату». На все, що відбувається далі в застосунку «Дія», а саме перевірки, передача на виплату, обробка інформації банком та зарахування коштів - сільська рада повноважень немає.
З 15 серпня 2023 року і до кінця року в Іванівській територіальній громаді відбулося шість засідання комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України.
На комісіях розглянуто 53 заяви з 64, що подані через послугу «єВідновлення», про надання компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна у формі фінансування придбання житла з використанням житлового сертифіката.
За результатами роботи комісії 39 власників знищених житлових будинків отримали /отримають житлові сертифікати на загальну суму 51 млн. 403 тис. 643,4 грн., двом власникам знищеного майна відмовлено у наданні компенсації, за зверненнями громадян по 12 заявах призупинено нарахування компенсації.
Про роботу ради та депутатського корпусу
Сільська рада є колегіальним органом, який представляє спільні інтереси територіальної громади. До складу ради входить 22 депутати. Все, що зроблено за звітний період, є результатом колективної роботи кожного депутата, постійних комісій, сесійної діяльності, виконавчого комітету, співпраці з громадським активом та жителями громади.
Робота сільської ради здійснюється у відповідності до затвердженого плану роботи ради та завдань, що ставляться на планово-розпорядчих щотижневих нарадах у сільського голови, на яких розглядаються та вирішуються поточні та приорітетні питання і визначаються шляхи вирішення проблемних питань та перспективних планів, яких за звітний період відбулося більше 30-ти.
За 2023 рік було проведено 23 пленарних засідань сесій ради, на яких розглянуто 485 проєктів рішень, з них прийнято 444 рішень, депутатами не прийнято, як рішення ради 41 проєкт. Найбільше рішень, що прийнято стосувались земельних питань – 253.
Основними були питання щодо надання земельної ділянки у власність та оренду для ведення особистого селянського господарства, приватизація земельних ділянок для житлової забудови, затвердження проектів по зміні цільового призначення земельних ділянок.
13 разів приймались рішення про внесення змін до сільського бюджету.
За звітний період проведено 23 спільних засідань постійних депутатських комісій та 3 засідання постійної комісії сільської ради з земельних відносин, природних ресурсів, екології, благоустрою, будівництва, архітектури та просторового планування.
Затверджено 7 нових Програм, а саме:
- Програма підготовки до функціонування тимчасових (модульних) будинків для життєзабезпечення населення, яке втратило житло (можливість користуватися житлом) внаслідок збройної агресії російської федерації в населених пунктах іванівської сільської ради;
- Програма покращення матеріально-технічного забезепчення військової частини, що дислокується на території Іванівської сілсьької територіальної громади на 2023 рік;
- Програма фінансової підтримки військової частини Збройних Сил України розташованої на території Іванівської сільської територіальної громади на 2023 рік;
- Програма підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2023-2024 рік;
- Програма інформатизації та цифрових трансформацій Іванівської територіальної громади на 2023-2025 роки;
- Програма покращення матеріально-технічного забезепчення військової частини, що дислокується на території Іванівської сільської територіальної громади на 2024 рік.
- Програма фівнансової підтримки військової частини Збройних Сил України, розташовоаної на території Іванівської сільської територіальної громадли на 2024 рік
Всього в сільській раді діє 17 Програм. Всі програми спрямовані на покращення економічного, соціального, культурного розвитку громади та її інфраструктури.
Сільською радою забезпечується право кожного громадянина бути присутніми на відкритих засіданнях ради та виконкому при обговоренні різних питань. Протягом року у роботі сесії брали участь представники сіл Анисова, Лукашівки, Количівки, Слободи, а також представники громадських організацій.
Про роботу виконавчого комітету сільської ради
Виконавчими органами сільської ради є виконавчий комітет Іванівської сільської ради (далі – Виконком) та відділи. Виконавчий комітет координує роботу відділів виконкому, підприємств та установ, що належать до власності територіальної громади. Контроль за роботою по розгляду планових питань та усних і письмових звернень, підготовці проектів рішень виконкому та сільської ради, за виконанням прийнятих рішень по питаннях, віднесених до компетенції органів місцевого самоврядування здійснює сільська рада.
У складі виконкому 16 осіб. Виконком проводить роботу по виконанню власних та делегованих повноважень органів виконавчої влади, спрямованих на покращення добробуту, розвиток інфраструктури та благоустрою нашої громади. Всього за 2023 рік проведено 24 засідань виконавчого комітету, на яких розглянуто 160 питань. Це фінансово-бюджетні питання, питання благоустрою, опіки та піклування, присвоєння адресних номерів, затвердження рішень комісій щодо надання компенсації за пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок збройної агресії російської федерації, та інші.
Робота здійснюється у відповідності до затвердженого плану роботи виконкому, планів роботи відділів та завдань, що ставляться на оперативних нарадах.
У 2021 році штатна чисельність працівників апарату складала 56 штатних одиниці.
Станом на 31.12.2023 року штатна чисельність працівників сільської ради та її виконавчих органів становить 49 штатних одиниць.
Фактично зайнято – 46 одиниць, в тому числі в центральній садибі (с. Іванівка) –32 од., в старостатах –14 од.
Протягом звітного періоду в Чернігівському регіональному центрі підвищили кваліфікацію 14 посадових осіб місцевого самоврядування.
За звітний період сільським головою видано 551 розпорядження, з яких:
1) з основної діяльності – 126;
2) особового складу та кадрових питань – 425.
Проведено 12 засідань адміністративної комісії Іванівської сільської ради, на яких розглянуто 18 адміністративних справ.
Двічі на місяць у приміщенні ЦНАПу приймають громадян спеціалісти об’єднаного управління Пенсійного фонду України, фонду соціального захисту населення та центру зайнятості населення.
Впродовж 2023 року проведено більше 30-ти нарад, за підсумками яких відповідальним виконавцям дано доручення, які стосувалися питань діяльності освітніх закладів, організації харчування дітей у дитсадку та школах сільської ради, реалізації проєктів та програм, ремонту дорожнього покриття вулиць, розгляду окремих звернень та скарг громадян, депутатських звернень та запитань, роботи старост старостинських округів.
Одним із пріоритетних напрямків діяльності виконавчого комітету сільської ради є робота зі зверненнями громадян та надання якісних адміністративних послуг. З цією метою створено належні умови прийому громадян, забезпечено своєчасний та якісний розгляд пропозицій, заяв і скарг, оперативного вирішення порушених в них питань.
З метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян, вирішення проблем, які турбують жителів сіл, розглянуто 1028 письмових звернень, 37 запитів на отримання публічної інформації, 26 депутатських звернень, 33 доповідних, пояснень та звернень від старост, директорів шкіл, начальників відділів.
На особистому прийомі у сільського голови побувало 359 осіб.
З метою вирішення проблем, які турбують мешканців населених пунктів, проводиться моніторинг повторних та колективних звернень громадян і звернень, які надходять до органів влади вищого рівня, а також причин, що їх породжують.
Всі звернення були розглянуті відповідно до чинного законодавства та в межах компетенції, надано необхідну допомогу. На питання, порушені у зверненнях, заявникам надавалися вичерпні, аргументовані та ґрунтовні роз’яснення.
В 2023 році посадовими особами місцевого самоврядування вчинено 480 нотаріальних дій, в тому числі 300 доручень. Зокрема, ценральною садибою вчинено 145 нотаріальних дій, з них -106 дорручень, у Краснянському старостинському окрузі - 83 нотаріальні дії, з них – 39 доручень, у Анисівському старостинському окрузі - 82 нотаріальні дії, з них – 44 доручень, у Количівському старостинському окрузі - 91 нотаріальна дія, в тому числі – 60 доручень, у Слобідському старостинському окрузі - 79 нотаріальних дії, з них – 51 доручення.
Від установ, підприємств та організацій надійшло 3587 листів. Працівниками виконавчого комітету ініційовано та направлено в установи різних рівнів листів та клопотань у кількості 2694 од. Значна увага приділяється якості підготовки документів та дотриманню термінів їх виконання.
Спеціалістами виконкому за зверненнями мешканців зареєстровано 167 померлих, народилося 14 дітей, укладено три шлюби.
Проєктна робота
Приємно, що наша громада є однією з громад, яка в тандемі з громадськими організаціями та небайдужими мешканцями територіальної громади продовжує співпрацю з міжнародними партнерами задля розвитку громади.
Так, в минулому році за підтримки проєктних експертів міжнародних організацій ПРООН, ПАУСІ, ЮЛІД та Асоціація ОТГ, маємо результати щодо реалізвції (через місцеві громадські організації) міні проєктів, а саме:
- «Простір Підтримки «Любити, Жити і Чекати» (Анисівська ініціативна група самодопомоги );
- Молодіжний простір «Територія Мрій» (ГО «Північна Горлиця» с.Анисів );
- «Фізично здорова нація – непереможна» (голова ГО «ВГІГ с.Іванівка);
- «Молодіжний центр ініціаив» ( ініціативна група с.Анисів);
- «Спортивний простір для реабілітації та відновлення здоров’я» (ініціативна група с.Количівка);
- «Збираймо коло друзів» ( ініціативна група с.Слобода);
- «Школа лідерства «ВільнаЯ» ( ГО «Північна Горлиця» с.Анисів);
- «Зелена сцена» (Анисівський ліцей);
- «Світ Гри і Фантазій» ( ГО «Північна Горлиця» с.Анисів).
Дякуючи команді Програми EGAP, яка в першій декаді липня поточного року організувала навчальний візит представників громад Чернігівської області у Волинську область. Між Іванівською сільською радою та Смідинською сільською радою Волинської області 14 липня 2023 року підписано Меморандум про муніципальне співробітництво громад.
Метою Меморандуму є об’єднання зусиль двох громад стосовно розробки та реалізації спільних проектів по програмі соціально-економічного розвитку, налагодження взаємодії між Сторонами та їх сферами діяльності, передача успішних кейсів, знань та умінь у рамках ефективної співпраці, пошуку можливостей та виявлення перешкод у діяльності громад.
05 травня 2023 року підписано Меморандум про муніципальне співробітництво громад з Менською міською радою Чернігівської області.
Бюджет участі
8 липня поточного року рішенням 28 сесії сільської ради затверджено Положення про громадський бюджет (бюджет участі) Іванівської сільської територіальної громади.
Громадський бюджет (бюджет участі) – це механізм залучення мешканців громади до участі в бюджетному процесі через подання проєктів та участі в громадському голосуванні за такі проєкти, переможці якого фінансуватимуться за рахунок виділеної частини бюджету громади.
В 2023 році до загально-юридичного відділу сільської ради подано три проєкти бюджету участі.
На засіданні Координаційної ради з питань громадського бюджету (бюджету участі) Іванівської сільської територіальної громади всі три проекти, надані мешканцями громади, отримали позитивну оцінку, а саме:
- Дитячий майданчик «Ігроленд» с. Анисів;
- Створення та облаштування спортивного волейбольного майданчика с. Количівка;
- Зона відпочинку с. Красне
За результатами засідання проєкти допущені до голосування, яке відбувалося з 13 жовтня 2023 року по 31 жовтня 2023 року.
Онлайн голосування відбувалося на платформі E-DEM, офлайн голосування - через двох працівників сільської ради.
02.11.23 на засіданні Координаційної ради з питань громадського бюджету (бюджету участі) на якому брали участь сім з дев’яти членів Координаційної ради затверджено підсумки голосування громадського бюджету (бюджету участі) Іванівської територіальної громади, а саме: «Зона відпочинку с.Красне» – 227 голосів, «Створення та облаштування спортивного волейбольного майданчика для мешканців села Количівка» - 301 голос, «Дитячий майданчик «Ігроленд» - 321 голос.
За результатами голосування переможцем громадського бюджету (бюджету участі) Іванівської сільської територіальної громади став проєкт «Дитячий майданчик «Ігроленд», який буде реалізовуватися за кошти місцевого бюджету в 2024 році.
Програма комплексного відновлення громади
Відповідно до рішення виконавчого комітету Іванівської сільської ради від 30 листопада 2023 року № 151 «Про розроблення Програми комплексного відновлення Іванівської сільської територіальної громади Чернігівського району Чернігівської області» у звітному періоді розпочали роботу щодо формування Програми комплексного відновлення Іванівської сільської територіальної громади.
Публічність та прозорість роботи ради та виконавчого комітету ради
Іванівська сільська рада здійснює свою діяльність керуючись принципами відкритості та прозорості, що є необхідною умовою демократичного управління територіальною громадою, забезпечення належної та ефективної взаємодії місцевого самоврядування з громадою сіл.
З метою забезпечення інформаційної відкритості муніципалітету, створення належних умов для доступу до публічної інформації працівниками сільської ради наповнюється відповідними матеріалами веб-сайт Іванівської об’єднаної територіальної громади, ведеться сторінка у Facebook. На цих веб-ресурсах систематично та оперативно розміщується інформація про діяльність сільської ради, виконавчого комітету, оприлюднюються проекти та рішення сільської ради і виконкому. З метою вивчення громадської думки та забезпечення зв’язку влади з населенням є розділ подачі електронних петицій.
Активне використання засобів масової інформації дозволяє значно підвищити інформованість населення, вирішувати проблеми на стадії їх виникнення, при необхідності оперативно вживати відповідних заходів. З метою посилення гласності та прозорості в діяльності сільської ради на сайті сільської ради друкуються інформаційні матеріали з різних питань соціально-економічного розвитку сіл, про заходи, вжиті щодо поліпшення стану справ, залучення громади до їх розгляду та вирішення.
З 04 грудня минулого року у системі Іванівської сільської ради запрацював кол-центр.
Тепер мешканці громади можуть у сучасному форматі просто і швидко отримати інформацію про адміністративні послуги, у режимі голосового меню.
Цифровізація публічних послуг у нашій громаді стала можливою завдяки нашим партнерам Програма EGAP та Фонд Східна Європа.
Виконання повноважень у галузі фінансів та бюджету
Фінансовий відділ Іванівської сільської ради діє на підставі Положення про фінансовий відділ, яке затверджено рішенням чотирнадцятої сесії Іванівської сільської ради 26.05.2022 року.
Відділ здійснює реалізацію державної бюджетної політики на території громади, складає і забезпечує виконання бюджету громади, є підзвітним і підконтрольним виконавчому комітету Іванівської сільської ради та Департаменту фінансів Чернігівської обласної державної адміністрації.
Основним і важливим напрямом роботи є організація виконання бюджету територіальної громади за доходами і видатками. Разом з управлінням Державної казначейської служби України у Чернігівському районі забезпечує надходження доходів до бюджету громади та використання бюджетних коштів за цільовим призначенням. Протягом бюджетного періоду забезпечує відповідність розпису бюджету встановленим бюджетним призначенням.
За 2023 рік дохідна частина загального фонду сільського бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів виконана на 109% (уточнені бюджетні призначення на звітний період –77 млн 816,1 тис.грн, фактичне виконання –84 млн 666,5 тис. грн), що на 28 млн 965,2 тис.грн, або на 34% більше, ніж за відповідний період 2022 року (55 млн 701,3 тис.грн).
До загального фонду бюджету Іванівської сільської ради (без урахування міжбюджетних трансфертів) надійшло 45 млн 358,6 тис. грн податків, зборів та інших платежів, що складає 118 % до уточнених планових показників ( в т.ч податку на доходи фізичних осіб від військовослужбовців 13 млн. 990,0 тис.грн).
З державного бюджету до загального фонду сільського бюджету отримано 39 млн 156,0 тис.грн офіційних трансфертів, або 100%:
- базової дотації – 19 млн 332,9 тис.грн;
-додаткової дотації на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв`язку з повномасштабною збройною агресією -1 млн 863,1 тис.грн;
- освітньої субвенції – 17 млн 960,0 тис.грн.
Крім того, з обласного бюджету надійшли субвенції в сумі 151,8 тис.грн, з них:
- інша дотація - 3,7 тис.грн.
- субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 54,2 тис.грн.
- інша субвенція на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 8,9 тис.грн.
- інша субвенція на виконання доручень виборців депутатами обласної ради для виплати адресної матеріальної допомоги жителю с. Іванівка – 85,0 тис.грн.
По спеціальному фонду фактично надійшло 29 млн 20,7тис. грн, з них:
- надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством – 188,9 тис. Грн
- інші надходження (грошові стягнення за шкоду) – 23,6 тис.грн.
- інші джерела власних надходжень бюджетних установ – 28 млн 648,5 тис.грн;
-податкові надходження (екологічний податок)- 8,7 тис.грн.
- інші субвенції з обласного бюджету – 151,0 тис.грн.
В структурі фактичних надходжень доходів загального фонду (без урахування міжбюджетних трансфертів) податкові надходження становили 44 млн 677,4тис. грн, або 98,4 %, неподаткові – 681,2 тис. грн або 1,6%.
Серед податкових надходжень найбільшу питому вагу у загальній сумі доходів (без урахування міжбюджетних трансфертів) займають: податок та збір на доходи фізичних осіб – 63,9 %, місцеві податки і збори – 31,7%.
Загальний фонд
За 2023 рік фактично надійшло податку та збору на доходи фізичних осіб 28 млн 995,8 тис.грн, що становить 114,6 % до бюджетних призначень.
Рентної плати за спеціальне використання інших природних ресурсів фактично надійшло 483,3 тис.грн, що становить 72 % до плану.
По акцизному податку за звітний період фактичні надходження склали 804,6 тис.грн або 77% до планових показників.
Місцевих податків і зборів мобілізовано до бюджету громади в сумі 14 млн 391,8 тис.грн, що становить 135 % до планових призначень на звітний період.
Адміністративних штрафів та інших санкцій фактично надійшло 7,6 тис. грн.
Інших надходжень фактично надійшло у сумі 28,1 тис.грн.
До спеціального фонду Іванівського сільського бюджету без міжбюджетних трансфертів мобілізовано 28 млн 869,7 тис.грн, що становить більше 200 % до річного розпису на 2023 року .
Екологічного податку фактично надійшло 8,7 тис.грн.
Інші надходження (грошові стягнення за шкоду) – 23,6 тис.грн.
По власним надходженням бюджетних установ фактично надійшло 28 млн 837,4 тис. грн, з них: від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю -174,9 тис.грн, благодійні внески, гранти та дарунки – 28 млн 253,1 тис.грн, надходження, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об`єктах – 395,4 тис.грн, надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна) – 14,0 тис.грн.
Видатки та заборгованість
Видаткова частина бюджету 2023 року за загальним фондом затверджена в обсязі 70 млн 431,7 тис.грн, фактично виконано – 63 млн 70,0 тис.грн, або на 90% до уточнених призначень, що на 10 млн 878,9 тис.грн, або на 21% більше, ніж за відповідний період 2022 року (52 млн 191,1 тис.грн). По спеціальному фонду видатки виконано в обсязі 42 млн 605,4 тис.грн.
По загальному фонду в розрізі функціональної класифікації видатки проведено :
- по освіті – в сумі 34 млн 173,4 тис.грн, що складає 54,2 % від загального обсягу видатків ;
- по державному управлінню– в сумі 13 млн 159,6 тис.грн, що складає 21,0 % від загального обсягу видатків;
- по соціальному захисту та соціальному забезпеченню - в сумі 3 млн 784,8 тис.грн, що складає 6,0% від загального обсягу видатків;
- по культурі – в сумі 3 млн 512,9 тис.грн, що складає 5,6 % від загального обсягу видатків ;
- по житлово комунальному господарству - в сумі 1 млн. 304,8тис.грн, що складає 2,1% від загального обсягу видатків.
- по забезпеченню діяльності місцевої та добровільної пожежної охорони – 1 млн 405,7 тис.грн, що складає 2,3% від загального обсягу видатків.
- по забезпеченню військовослужбовців військової частини ХХХХ - 630,8 тис.грн, що складає 1,1 % від загального обсягу видатків.
Протягом 2023 року за рахунок коштів місцевого бюджету Іванівської сільської ради проведено поточний ремонт будівлі громадського призначення в с.Лукашівка, поточний ремонт покрівлі фельдшерського пункту в с.Слобода та поточний ремонт в приміщенні фельдшерського пункту с.Красне.
Виготовлено проектно-кошторисну документацію по капітальному ремонту(термомодернізація) фасаду адмінприміщення сільської ради, проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт частини внутрішніх приміщень адмінбудівлі сільської ради, проектно-кошторисну документацію по будівництву споруди подвійного призначення з захисними властивостями протирадіаційного укриття в с.Іванівка вулиця Дружби 33Б, проектно-кошторисну документацію по реконструкції другого поверху будівлі в с.Анисів вулиця Герасименка, 20.
Придбано для потреб місцевого самоврядування проектор, навіс з огорожею для генератора, систему відеоспостереження, офісні меблі, газовий котел- (старостинський округ с.Слобода).
Відповідно до Програми підготовки до функціонування тимчасових(модульних) будинків для життєзабезпечення населення, яке втратило житло внаслідок збройної агресії російської федерації в населених пунктах Іванівської сільської ради виготовлено проектну документацію та проведено реконструкцію електричних мереж 0,4 кВт з метою приєднання будинку для тимчасового проживання ВПО в с.Красне, Ладинка, Друцьке. Виготовлено проект розміщення модульних будинків с.Красне, проведено заливку бетонних башмаків під модульні будинки. Паралельно замовлено проектно-кошторисну документацію та побудовано електропостачання модульного містечка в с.Красне.
Надавались послуги з благоустрою в тому числі:
-впорядкування сміттєзвалищ, ліквідація стихійних сміттєзвалищ;
- послуги зкошування трави, вирубка парослі;
- чищення доріг від снігу;
- придбання контейнерів для сміття 6 шт;
- встановлення бетонної огорожів в с.Слобода, Друцьке, Количівка;
- облаштування місця вшанування загиблих воїнів в с.Лукашівка.
По Програмі утримання та розвитку інфраструктури доріг у населених пунктах Іванівської територіальної громади на 2022-2024 роки проведено капітальний ремонт вулиць Шкільна в с.Количівка та вулиці Здвиженська в с.Слобода.
Виготовлено проекти землеустрою щодо встановлення меж гідрологічних заказників «Анисівський» та «Іванівський».
По Програмі покращення матеріально-технічного забезпечення військової частини, придбано та передано військовій частині:
- комп’ютерна техніка;
- компресор;
- медичне обладнання;
- запчастини для автомобілів;
- автогума;
- олива для транспортних засобів;
- водонагрівачі;
- комплекти для водіння авто вночі;
- монітори;
- провід, кабель.
По заходах із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха для мешканців с.Анисів придбано шифер.
За період 2023 року за рахунок надходжень благодійної допомоги введено в експлуатацію основних засобів, інших необоротних матеріальних активів, матеріалів та послуг на суму 20 668 077,43 грн. в т.ч:
- благодійною організацією «Благодійний фонд «НЬЮ ВЕЙ»» надано допомоги на загальну суму 5 860 055,24грн. для будівництва та облаштування фельдшерського пункту в с.Количівка ( приміщення ФП, медичні меблі, медичне обладнання, медикаменти, медичні халати для працівників, генератор, комп’ютерна техніка, холодильник, електровелосипед, ворота металеві, павільйон для генератора, послуги по впорядкуванню території новозбудованого приміщення фельдшерського пункту).
- від Міжнародної благодійної організації «Фонд Східна Європа» надійшло допомоги на загальну суму 4 329 389,30грн. для відновлення та забезпечення функціонування Центру надання адміністративних послуг Іванівської сільської ради (комп’ютерна техніка, робоча станція для оформлення паспортів, телекомунікаційне обладнання для каналу конфідеційного зв’язку, автоматизоване робоче місце «Мобільний офіс», офісні меблі, сонячна станція, відеореєстратор, побутова техніка, інформаційний кіоск, флагшток, вивіска на ЦНАП). Крім того надано безоплатні послуги по монтажу системи відеоспостереження, охорони приміщення, пожежної сигналізації, електроживлення, налаштування каналів конфідеційного зв’язку для ЦНАП.с.Іванівка.
- до відкриття модульного містечка для внутрішньо переміщених осіб в с.Красне Чернігівського району Чернігівської області від ВПІНО «Філія АКТЕД» безоплатно передано кондиціонери, холодильники, мікрохвильовки, пральні машини, мультиварки, генератор всього на загальну суму 363 010,00грн.
- отримано від БО «Міжнародний благодійний фонд «Патріот ЮА»» для місцевої пожежної команди пожежний автомобіль вартістю 806 539,00грн. Від І.К. Маріс Каунітіс Латвія – автобус вартістю 109 680,00грн., від Kramer- Werke Німеччина навантажувач фронтальний вартістю 2 567 188,00грн., та від БФ «Партнерство за сильну Україну» Кімонікс- екскаватор-навантажувач вартістю 3 465 743,55грн.
- з метою забезпечення безперебійного електроживлення адмінприміщення сільської ради с.Іванівка від Громадської організації «Ріпейр Тугезер» передано потужний дизельний генератор вартістю 500 000,00грн.
- для дозвілля дітей громади від Благодійної організації «Благодійний фонд «Голоси дітей»» отримано дитячий майданчик (17 найменувань предметів) на загальну суму 507 245,00грн.
- отримано запасів як благодійна допомога на суму 2 159 227,34рн.(аптечки, дезінфекційні засоби, матеріалі цінності для пунктів незламності, шифер безазбестовий, медичні інструменти ФП с.Количівка, клавіатури, мишки, веб-камери, навушники, господарчі товари, металопластикові двері, інформаційні таблички).
Всього на фінансування захищених статей спрямовано 50 млн 830,5 тис.грн, в тому числі із загального фонду – 50 млн 344,1 тис.грн, або 79,8% всіх видатків загального фонду, із спеціального – 486,4 тис.грн, або 1% всіх видатків спеціального фонду без урахування трансфертів. З усіх захищених видатків загального фонду фінансування на заробітну плату складає 87%, на енергоносії 9%.
КТПКВК 9000 Міжбюджетні трансферти
Планові призначення загального фонду по міжбюджетним трансфертам за січень - грудень 2023 року складали 3млн.423,1 тис.грн, касові видатки проведено в сумі 3 млн.411,4 тис.грн.
по КТПКВК 9770 «Інші субвенції з місцевого бюджету» відповідно до укладених договорів в сумі 1 млн.988,8 тис.грн, з них:
з районним бюджетом -72,3 тис.грн:
на надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку у 2023 році– 7,2 тис.грн;
на спів фінансування Програми збереження документів, які не належать до Національного архівного фонду України на 2023-2024 роки – 32,0 тис.грн;
на співфінансування Програми Чернігівської районної організації ветеранів – 33,1 тис.грн;
з бюджетом Новобілоуської сільської територіальної громади Чернігівського району Чернігівської області – 40,8 тис.грн для компенсації на утримання комунальної установи «Інклюзивно – ресурсний центр»;
з бюджетом Гончарівської селищної територіальної громади Чернігівського району Чернігівської області – 50,0 тис.грн на утримання тренера – викладача ДЮСШ «Олімпієць».
з обласним бюджетом -1 млн. 825,7 тис.грн на співфінансування капітального ремонту (термомодернізація) фасаду адміністративної будівлі Іванівської сільської.
по КТПКВК 9800 «Інші субвенції з місцевого бюджету» в сумі 1млн.422,6 тис.грн, з них:
1 млн.300,0 тис.грн - військовій частині ХХХХ;
87,6 тис.грн – Ріпкинському районному відділу Управління Служби Безпеки України в Чернігівській області на покращення матеріально-технічного забезпечення їх діяльності.
35,0 тис.грн - архівному відділу Чернігівської районної військової адміністрації для обладнання сховища технічними засобами, засобами безпеки і підтримання температурно – вологісного, світлового, санітарно – гігієнічного режиму зберігання архівних документів.
Виконання повноважень у сфері ЖКГ, земельних відносин та охорони навколишньогоприроднього середовища
Протягом 2023 року відділом містобудування та ЖКГ Іванівської сільської ради проводилась наступна робота, а саме:
- надавались роз’яснення юридичним та фізичним особам щодо відведення та формування земельних ділянок у власність (паї), в оренду, постійне користування, передбачених Земельним кодексом України та іншими законами України у сфері земельних відносин, містобудування;
- на розгляд сесії підготовлено:
- 69 проєктів рішень щодо відведення земельних ділянок у комунальну власність, приватну власність, в оренду;
- 23 проєкти рішень щодо зміни цільового призначення земельної ділянки;
- 139 проєктів рішень про затвердження документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у комунальну власність, приватну власність, в оренду;
- 5 проєктів рішень щодо розроблення детального плану території;
- вносились проєкти рішень на засідання виконавчого комітету з присвоєння адрес, визначення місця розташування земельної ділянки та інших питань містобудування та ЖКГ;
- розглядались листи та заяви підприємств, юридичних осіб та державних установ, запити щодо надання інформації у сфері земельних відносин, екології, містобудування та ЖКГ;
- у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій на території громади, проводились заходи щодо визначення місця (земельної ділянки) для тимчасового зберігання відходів від руйнувань та забезпечення їх збирання, перевезення, сортування;
- розроблено реєстр оренди земельних ділянок громади; сформовано базу даних підприємців громади для комунікації;
- передано в оренду приміщення ФАПу в селі Количівка;
- проведено конкурс на визначення виконавця послуги з вивезення сміття, переможцем послуги визначено КП «Іванівське»;
- подано запит про виділення коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища для здійснення природоохоронних заходів на 2024 рік для придбання контейнерів для сміття;
- подано запит та отримано кошти для ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища площею 0,5 га, збирання й перевезення біля 150 тонн (1666 м3) відходів в селі Количівка, виконано робіт на суму 29 011, 88 грн. (за рахунок власних коштів) проте, у зв’язку з погіршенням погодних умов та значними опадами в грудні 2023 року КП «Іванівське» не вдалось ліквідувати заплановане сміттєзвалище повністю, роботи продовжаться в 2024 році.
- складено заявку для отримання методичної допомоги в написанні програми комплексного відновлення громади. Заявку опрацьовано, роботи з написання програми продовжаться в 2024 році.
- постійно подаються запити та заявки для отримання додаткових джерел фінансування;
- затверджено список земель сільськогосподарського призначення з метою їх передачі в оренду через аукціон.
За організації відділу:
- сформовано та зареєстровано право комунальної власності на 2 земельні ділянки в с. Красне та ділянка в с. Ладинка, ділянка с. Друцьке, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) де планується забудова житлових будинків для ВПО;
- проведена робота по розробленню проєктів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду – гідрологічних заказників місцевого значення «Анисівський» та «Іванівський»;
- виконано топографічне знімання, сформовано та передано в постійне користування відділу освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Іванівської сільської ради Чернігівського району земельну ділянку для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування під Будинком культури в с. Ягідне;
- проведено топографічне знімання та продовжується робота щодо розроблення детального плану в с. Ягідне по вул. Вишнева для індивідуального житлового будівництва;
- розроблено проєктно-кошторисну документацію на «Нове будівництво споруди подвійного призначення з захисними властивостями протирадіаційного укриття Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області за адресою: Чернігівська область, Чернігівський район, с. Іванівка, вул. Дружби, 33-Б»;
- проведено технічну інвентаризацію земельних ділянок під 9 – ма об’єктами комунального майна та 1-м меморіальним комплексом в селі Лукашівка;
- встановлено меморіальний комплекс в селі Лукашівка з фотографіями загиблих бійців, які загинули в березні 2022 року;
- виконано роботи з оформлення права комунальної власності та про інвентаризовано 6 сміттєзвалищ громади згідно з паспортами на об’єкти;
- виконано роботи з оформлення права комунальної власності на комунальні об’єкти, а саме ФАП с. Количівка та Громадська будівля в селі Лукашівка.
Працівники відділу брали участь:
- в розробці програми інформатизації.
Виконання повноважень у сфері освіти, культури, туризму
Відділом освіти, культури, туризму, сім»ї, молоді та спорту впродовж
звітного періоду реалізовувались повноваження у сферах:
- ОСВІТИ
В Іванівські територіальній громаді в 2023 році працювали 4 загальноосвітні заклади освіти та 1 заклад дошкільної освіти, в яких навчається 511 учнів та 42 вихованці садочку. Всі заклади освіти забезпечені кадрами в повному обсязі.
Заклади загальної середньої освіти в 2023 році працювали в очному режимі. Крім навчального процесу 309 учнів охоплені позашкільною роботою, працювало 25 гуртків. В Количівському та Анисівському ліцеях відкрито освітні центри, які надали можливість залучити більшу кількість дітей до позашкільної роботи. В усіх чотирьох закладах освіти відкрито АРТ кімнати в яких дітям надається психологічна допомога та розвантаження.
Количівський ЗДО працював в очному режимі у складі однієї групи, Пісківський ЗДО знаходиться на простої в зв’язку з відсутністю дітей.
Для безпечної роботи закладів освіти облаштовані найпростіші укриття. В Іванівському, Количівському, Анисівському ліцеях та Количівському ЗДО - за рахунок благодійних фондів, в Краснянській філії - за рахунок місцевого бюджету придбано модульне укриття (2374 тис.грн.). Укриття забезпечені всім необхідним і мають дозволи на перебування в них дітей.
В кожному закладі організоване гаряче харчування згідно системи ХАСП. Безкоштовним харчуванням забезпечено 382 дітей пільгових категорій, з цією метою з місцевого бюджету витрачено 379817,0 грн. Дворазовим харчуванням забезпечені учні, які відвідують групу продовженого дня. В ЗДО організовано триразове харчуванням, 17 дітей пільгових категорій харчуються безкоштовно.
До навчальних закладів здійснюється підвіз 146 дітей шкільними автобусами з 12 населених пунктів громади.
За 2023 рік на утримання освітніх закладів витрачено 16220,6 тис. грн. коштів місцевого бюджету, з них:
- на забезпечення закладів миючими, дезинфікуючими, господарськими товарами, посудом – 354 тис. грн.
- канцелярські товари – 105тис. грн.
- на поточний ремонт закладів – 235тис, грн.
- на ремонт автобусів – 172тис. грн.
- на закупівлю пального – 226тис. грн.
- на оплату за електроенергію – 528841,3 грн.
- на теплопостачання – 1891737,9 грн.
- на газопостачання- 733412,73 грн.
Для харчоблоків придбано жарові шафи, електро сковороди, м’ясорубки на суму – 172000 грн., 5 бензокос - 22250 грн., жалюзі віконні – 115000 грн..
Замінено вікна в Анисівському ліцеї та Краснянській філії – 198985 грн., встановлено відеоспостереження в Іванівському ліцеї на суму – 99992 грн.;
Виконано ремонт протипожежної сигналізації в Количівському та Іванівському ліцеях, яка була пошкоджена під час бойових дій – 99300 грн.. Встановлено протипожежну сигналізацію в Анисівському ліцеї на суму 300 тис.грн.;
В Количівському ліцеї проведені роботи щодо відведення води від будівлі на суму – 199000грн..В Іванівському ліцеї для збільшення потужності електричної мережі проведена реконструкція системи електропостачання їдальні на суму 1327,5тис.грн. В Количівському ЗДО проведено ремонт каналізаційної системи на суму 120 тис.грн.
За кошти державної субвенції розпочалась відбудова харчоблоку в Іванівському ліцеї, сума проєкту складає 15000тис.грн.
Постійними помічниками у відновленні закладів освіти громади стали Благодійні Фонди: СЕЙВД, Партнерство за сильну Україну, ХЕЛП УКРАЇНА, НЮ ВЕЙ, КЛІР, ООН ЮНІСЕФ, Фінська фундація, Восток СОС, Голоси дітей, Ініціативи плюс, Медичний корпус, БО «Барви», Червоний хрест, РО «УМТ СВІТЛО НА СХОДІ», ACTED, інші.
- КУЛЬТУРИ
Комунальним закладом «Іванівський центральний будинок культури» впродовж звітного періоду організовано та проведено 18 записів онлайн (привітання та вшанування), 7 концертів, 6 різнопланових заходів.
В закладі працює три колективи: дорослий та два дитячі (різножанрові, нараховує 35 учасників ).
У 2023р для закладу придбано: генератор, теплову пушку, водяний насос для опалення, господарчі товари, подовжувачі.
Філією «Количівський будинок культури» організовано та проведено 10 записів онлайн (привітання та вшанування), 4 концерти, 3 різнопланових заходів.
В закладі працює два колективи дорослий та дитячій (різножанрові, нараховує 19 учасників ).
У 2023р для філії придбано: 16 склопакетів, 15 листів профнастилу, підкладки під профнастил, троє вхідних дверей залізних, булер’ян з трубами, буржуйку з трубами, світильники світлодіодні 3 шт, рукомийник, плити стельові підвісні 30 шт, суміш суха «Сатенгіпс» 5 мішків, суміш суха «Ізогіпс» 2 мішки, грунтівка 10 л, фарба водоемульсійна 5 відер, фарба для підлоги 5літрів, колорант 5 шт, жалюзі, господарчі товари, подовжувачі.
Філією «Слобідський будинок культури» організовано та проведено 27 записів онлайн (привітання та вшанування), 3 концерти, 12 різнопланових заходів.
В закладі працює два колективи дорослий та дитячій (різножанрові, нараховує 12 учасників ).
У 2023р для філії придбано: інтерактивну дошку, 15 складних стільців, два столи комп’ютерні, дві флешки, мережевий фільтр на 5 розеток, килим під двері, булер’ян, господарчі товари, подовжувачі.
Філією «Краснянський будинок культури» організовано та проведено 14 записів онлайн (привітання та вшанування), 7 концертів, 13 різнопланових заходів.
В закладі працює два колективи дорослий та дитячій (різножанрові, нараховує 15 учасників ). Учасники художньої самодіяльності брали участь у конкурсі «Джерело надій», нагороджені дипломом 2 премії та дипломом у номінації «Кращий сценічний костюм».
В 2023р для закладу придбано: булер’ян, господарчі товари, подовжувачі.
Філією «Анисівський будинок культури» організовано та проведено 10 записів онлайн (привітання та вшанування), 6 концертів, 11 різнопланових заходів.
В закладі працює два колективи дорослий та дитячій (різножанрові, нараховує 25 учасників ).
В 2023 р для філії придбано: тепло пушку, обігрівач на твердому паливі, 2 листи ЮСБ, дошку обрізана 7м, банку фарби, господарчі товари, подовжувачі.
Філією «Пісківський будинок культури» організовано та проведено 12 записів онлайн (привітання та вшанування), 5 концертів, 10 різнопланових заходів.
В закладі працює два колективи дорослий та дитячій (різножанрові, нараховує 26 учасників ).
В 2023 р для філії придбано: екран, електрочайник, булер’ян, теплову пушкау, пуфіки, подовжувачі.
Всього закладами культури організовано та проведено 91 запис онлайн (привітання та вшанування), 32 концерти, 55 різнопланових заходів. В закладах працює 6 дорослих колективів та 7 дитячих (різножанрові, нараховує 132 учасника ).
- БІБЛІОТЕЧНОЇ СПРАВИ
Комунальний заклад «Іванівська публічна бібліотека» після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року був повністю знищений, згоріло приміщення бібліотеки та ввесь її фонд, залишились тільки 5 бібліотек-філій, які підпорядковуються комунальному закладу.
Тому, впродовж 2022 року напрямок діяльності публічної бібліотеки значно змінився у сторону суспільного блага громади. Майже рік працівники комунального закладу перебували на простої, але активно взаємодіяли у роботі з гуманітарною допомогою (розвантажувала гуманітарну допомогу, формували продуктові пакети та пакети з засобами гігієни), брали активну участь у житті громади, допомагали прибирати знищені будинки, плели маскувальні сітки, збирали овочі на фронт та теплі речі для наших захисників.
Вже з березня 2023 року працівники бібліотек-філій були виведені з простою та почали працювати в штатному режимі.
Комунальний заклад «Іванівська публічна бібліотека» організовував заходи з нагоди державних та професійних свят, бібілотекарі виготовляли патріотичні символи та ляльки - мотанки, проводили майстер - клас по їх виготовленню, були учасниками тренінгу з картування громади та долучились до тренінгу, який проводився у рамках грантової програми МОМ проект «Людський вимір», брали участь у спартакіаді. В липні місяці зустрічалися з українською письменницею, авторкою книжок для дітей та підлітків Ольгою Русіною у мультифункціональному освітньому центрі Количівського ліцею. Влітку працювали над створенням складу еко-торби для гостей громади та міжнародних партнерів, 12 жовтня 2023 року допомагали у підготовці презентації книги Павла Солодовника «Боротьба нескорених», яка відбулася у селі Ягідне, інше.
У 2023 році до фондів КЗ «Іванівська публічна бібліотека» надійшло 427 книжок, загалом це художня література українською мовою. У липні місяці комунальний заклад «Іванівська публічна бібліотека» заключив меморандум про співпрацю з Чернігівською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Софії та Олександра Русових. І вже через два місяці отримали 260 підручників з фонду обласної універсальної бібліотеки.
На початку серпня у рамках триденного тренінгу «Цифрові амбасадори» в межах швейцарсько-української програми EGAP, що виконувався Фондом Східна Європа керівник комунального закладу «Іванівська публічна бібліотека» долучилася до навчання цифрової грамотності за підтримки висококваліфікованих тренерів, мала змогу виробити цифрові навички з користування цифровою платформою на різних видах мобільних пристроїв. Та після тренінгу ще два місяці було навчання онлайн з тренерами. У четвертому кварталі звітного періоду проводила навчання цифровій грамотності людей елегантного віку.
У вересні приймали участь у дводенному тренінгу «Гендерно чутливі послуги: трансформація публічних послуг в умовах відновлення» за сприянням ГО КІСАР та програми CLEAR.
У жовтні місяці Іванівська публічна бібліотека долучилася до збору інформації від старожилів про просвітницькі матеріали з тем: страви на Різдво, традиції різдвування. Також, Іванівська публічна бібліотека долучилася до проєкту «Валізка з книжками».
Повноваження у сфері охорони здоров’я
Відповідно до чинного законодавства громада набула повноважень у сфері охорони здоров’я. Проте реалізація цих повноважень ускладена відсутністю власних комунальних закладів охорони здоров’я. Але, не зважаючи на це виконавчим комітетом здійснювалися заходи щодо покращення первинної медичної допомоги, яку на території Іванівської сільської ради надає комунальне некомерційне підприємство «Чернігівський районний центр первинної медико – санітарної допомоги» Чернігівської райолнної ради Чернігівської області. Багато мешканців нашої громади вторинну медичну допомогу отримують у комунальному некомерційному підприємстві «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської райолнної ради Чернігівської області.
Іванівська сільська рада постійно перераховує кошти цим некомерційним підприємствам на оплату комунальних послуг, придбання паливно-мастильних матеріалів, інше.
Надання адміністративних послуг
Станом на 01.01.2023р. чисельність працівників відділу ЗД ЦНАП Іванівської сільської ради становить 12 штатних одиниць, а саме: 2 – адміністратори, 2-державні реєстратори, 7 спеціалістів, 1 -начальник відділу.
24 квітня 2023 року було відновлено роботу центрального офісу ЦНАП (Центру ДІЯ) завдяки проведеним відновлювальним роботам після пошкодження будівлі російськими окупантами. Допомогу у відновленні надав фонд «За Сильну Україну», роботи виконані власними зусиллями громади та КП «Іванівське».
З 2022 року ЦНАП Іванівської сільської ради є учасником довгострокової Програми ЕГАП від Фонду Східна Європа за фінансування Швейцарії.
У 2023 році експертами програми ЕГАП проведено аудит роботи ЦНАП та надано рекомендації, матеріальні цінності та інформаційний супровід щодо впровадження інновацій:
1. Організовано простір для комфорту відвідувачів і працівників (визначено зони очікування, інформації, рецепцію, попередній запис до електронної черги, розподілено робочі місця адміністраторів відповідно до напрямку роботи та адміністративних послуг, що надаються, зону відпочинку для працівників), встановлено системи кондиціонування, вентиляції з рекуперацією та відеоспостереження, підключено пожежну та охоронну сигналізацію з подальшим обслуговуванням відповідними організаціями, розміщено візуальні матеріали , які містять чіткі орієнтири місцезнаходження зон надання послуг всередині приміщення та орієнтири місцезнаходження Центру Дія, стоянки тощо.
2. ЦНАП отримав техніку та обладнання, станцію для оформлення ІD та закордонних паспортів.
3. Запроваджено послуги мобільного адміністратора ЦНАП з використанням обладнання «Мобільний кейс» для надання адміністративних послуг маломобільним верствам населення. Мобільний кейс включає в себе весь комплекс обладнання для якісного надання усіх послуг, затверджених у переліку.
За участі експертів EGAP розроблено цифрову стратегію розвитку та конкретний план впровадження інструментів та фінансування з місцевого бюджету:
1. Встановлено та налаштовано роботу розумного кол-центру (IVR) у системі Іванівської сільської ради, щоб жителі громади у сучасному форматі отримували інформацію про надання адміністративних послуг та інформацію від працівників відділів сільської ради (інформація про Центр Дія та послуги + 10 телефонних ліній спеціалістів). Підключено е-чергу СВОЇ (інформаційний кіоск та Телеграм чат-бот СВОЇ), проведено навчання працівників.
2. Пріоритетом та фактором розвитку громади є залучення жителів до процесів ухвалення рішень. Спільно з EGAP цього року, незважаючи на військовий стан стало можливим проведення конкурсу громадського бюджету, у якому виграв проєкт дитячого простору “Ігроленд”.
3. ЦНАП відчув свою енергонезалежність із підключенням потужної сонячної станції, здатної накопичувати та виробляти електроенергію, що забезпечує безперервне функціонування всіх робочих процесів для надання адміністративних послуг.
4. Передбачено можливість мережевих розгалужувачів для надання можливості мешканцям під час блекауту підзарядити гаджети.
5. Стало можливим отримувати показники якості повітря в громаді завдяки встановленій станції еко-моніторингу з підключенням до Центру Дія.
Станом на 1 січня 2024 року у ЦНАП можна отримати 210 адміністративних послуг, а на ВРМ -142. Протягом 2023 року працівники ЦНАПу забезпечили надання послуг 6189 суб’єктам звернень.
Окрім того:
- впроваджено з серпня 2023 року програмний комплекс «ЄІССС» (єдина інформаційна система соціальних послуг);
- налагоджено роботу в Реєстрі багатодітних сімей, Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, системі «Прихисток», працює програмний коплекс ІС «Соціальна громада», локальна програма відновлення «Відбудова» тощо;
- проводиться прийом представниками пенсійного фонду для надання консультацій громадянам та оформлення пенсій та виплат;
- в центральному офісі ЦНАП (Центр ДІЯ) створено вільне робоче місце (місце для самообслуговування з консультаційним супроводом спеціаліста) із загальним доступом до послуг та порталу «ДІЯ» з метою підвищення цифрової грамотності населення;
За 2023 рік року працівниками ЦНАПу та ВРМ видано 3360 довідки різного характеру, вчинено 157 нотаріальних дій, передано через СЕВ ОВВ на реєстрацію в спадковому реєстрі 49 заповітів.
Прийнято 587 заяв громадян, з них 203 - заяви з вирішення земельних питань, 17 – щодо видачі посвідчень багатодітним сім’ям, решта – загального характеру.
Зареєстровано/знято в РТГ 341 громадян;
Видано витягів з РТГ- 1159 громадянам;
Прийнято заяв на державну допомогу при народженні дитини -15;
Прийнято заяв на Пакунок Малюка – 8
Видано 18 посвідчень багатодітним сім’ям, з них 15 – дітям та 3 батькам. Продовжено дію 13 посвідчень вищевказаної категорії громадян.
Протягом року оформлено відшкодування житлово-комунальних послуг 62 власникам, які прийняли безкоштовно ВПО і нараховано компенсацію в сумі 254487 грн. 60 коп.
Державними реєстраторами прийнято 2480 звернень громадян з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. У тому числі 665 звернень щодо реєстрації права власності, 1591 – інших речових прав.
Станом на 29.12.2023 р. отримано 265 623,50 грн за реєстрацію нерухомого майна, та 9 736,37 грн., за реєстрацію місця проживання громадян в бюджет сільської ради.
Спеціалістами та адміністраторами прийнято заяв соціального характеру:
- на оформлення житлових субсидій – 300
- на оформлення пільг на оплату житла та комунальних послуг – 63
- на призначення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям – 70
- щодо поставлення да облік ВПО – 59
- на оформлення інших видів допомог - 48
Складено 57 актів обстеження матеріально-побутових умов.
Призначено виплат по догляду на непрофесійній основі 21 громадянам та виплачено 342 391 грн 50 коп зазначеної допомоги з місцевого бюджету.
За 2023 рік видано 310 актів комісійного обстеження пошкоджених будинків.
Про надання соціальних послуг
Основними завданнями Центру надання соціальних послуг є проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню мешканців в складні життєві обставини, вчасне виявлення та надання соціальних послуг громадянам, які опинились в складних життєвих обставинах і потребують особливої уваги та допомоги на основі індивідуального та комплексного підходу до кожного окремого випадку.
На отримання соціальних послуг у Центрі мають право:
- сім’ї, діти та молодь, які перебувають в складних життєвих обставинах;
- громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування та потребують сторонньої допомоги.
Центр надання соціальних послуг мешканцям громади надає наступні базові соціальні послуги:
- догляд вдома;
- інформування;
- консультування;
- посередництво (медіація);
- представництво інтересів;
- соціальний супровід;
- соціальна профілактика;
- кризове та екстренне втручання;
- соціальна адаптація;
- соціальна інтеграція та реінтеграція
На сьогодні Центр всі соціальні послуги надає за рахунок бюджетних коштів (безоплатно), незалежно від розміру середньомісячного сукупного доходу отримувачів соціальних послуг (згідно рішення другої сесії восьмого скликання Іванівської сільської ради від 24.12.2020 року).
Громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування та потребують сторонньої допомоги, отримують в Центрі соціальну послугу догляд вдома, яку надають 18 соціальних робітників. Соціальні робітники забезпечені велосипедами, сумками та спец. одягом. Середнє навантаження на одного робітника становить 10 осіб похилого віку.
Протягом 2023 року послугу догдяд вдома отримали 193 непрацездатні громадяни ( 176 осіб похилого віку та 17 осіб з інвалідністю), з яких:
99 - одинокі громадяни;
94 – одиноко проживаючі.
Це люди, які потрапили в складні життєві обставини та потребують сторонньї допомоги за місцем проживання. Вони є найбільш вразливими верствами населення, які за станом здоров'я, через похилий вік та одиноке проживання потребують обслуговування соціальними робітниками.
В розрізі вікових груп серед осіб, які охоплені обслуговуванням:
60-70 років - 37 осіб
70-80 років - 66 осіб
80-90 років – 69 осіб
більше 90 років – 21 особа.
Із загальної кількості отримувачів в розрізі груп рухової активності послуги отримують:
з ІІІ групою рухової активності – 109 осіб;
з І/ групою рухової активності – 73 особи;
з / групою рухової активності - 11 осіб.
Відвідування осіб похилого віку соціальним робітником здійснюється відповідно до групи рухової активності та затверджених графіків відвідувань від 2 до 5 разів на тиждень.
Працівниками Центру протягом 2023 року надано 91075 послуг та здійснено 17579 відвідувань громадян.
Одним з напрямків діяльності протягом року було забезпечення якісного надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання. У разі виникнення потреби в отриманні постійного стороннього догляду передбачено оформлення до інтернатних установ.
Центр надання соціальних послуг отримав від Благодійної Організації «Благодійний Фонд «ДО УКРАЇНИ З ЛЮБОВ’Ю» автомобіль OPEL VIVARO 2017 року на 8 місць.
Соціальна робота з сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах, є одним з пріоритетних напрямів діяльності Центру надання соціальних послуг.
В зазначеному напрямку роботи одним з найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання комплексу соціальних послуг. Проводиться профілактична робота щодо належного виконання батьками своїх обов’язків, потреба дотримання сприятливих умов для розвитку та виховання дітей.
Соціальні послуги надаються сім'ям, які опинились у складних життєвих обставинах і не змогли самостійно їх подолати . Так, на обліку протягом 2023 року перебувало 19 сімей в яких виховується 39 дітей. Фахівцем із соціальної роботи забезпечено охоплення даних сімей соціальними послугами.
Протягом року під соціальним супроводом перебувало – 2 сім’ї, в яких виховується дві неповнолітні дитини.
Соціальні послуги отримували 9 сімей опікунів - в них 18 дітей, з яких 2 дитини сироти та 16 позбавлені батьківського піклування.
В 4 сім’ях загинули один з батьків, в яких виховується 5 дітей.
Основні соціальні послуги, які отримали мешканці громади:
соціальна профілактика – 57 осіб;
консультування-396 осіб;
інформування- 316
посередництво -72
представництво інтересів – 12
Для ефективного надання соціальних послуг усі працівники різних підрозділів взаємодіють між собою, щоб запобігати потраплянню осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення, в складні життєві обставини та не залишити без допомоги жодної людини, яка потребує підтримки.
Про роботу Служби у справах дітей Іванівської сільської ради
Служба у справах дітей (далі –Служба) здійснює облік дітей, залишених без батьківського піклування, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей, які проживають у сім`ях, що перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
Штатна чисельність Служби складає 1 особа (начальник) при кількості дитячого населення 967 дітей.
У Службі у справах дітей сільської ради створено комплексну систему захисту інформації та підключено до ресурсів Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти» (ЄІАС «Діти»), забезпечено ведення єдиного банку даних, де постійно оновлюється інформація про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, сімей потенційних опікунів, піклувальників, та дітей, що проживають в сім`ях, які опинились в складних життєвих обставинах.
Станом на 01.12.2023 року Служба здійснює свою роботу з:
- 25 дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, з них: 23 дітей перебувають під опікою, одна дитина проживає у ДБСТ, одна- перебуває в будинку дитини «Надія»;
- 2 дітьми, що позбавлені батьківського піклування (прибули із інших територій).
На території Іванівської сільської ради проживає – 9 сімей опікунів, які виховують – 18 дітей.
В чотирьох сім’ях 7 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.
На обліку Іванівської сільської ради у звітному періоді перебувало 9 дітей- переселенців, що прибули з Луганської та Донецької областей. Дітям надано статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
Починаючи з липня 2023 року 442 дітям надано статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, дітям які постраждали від військової агресії в Чернігівській області, з них:
- 1 дитина зазнала поранення;
- 21 дитина незаконно утримувалася, в тому числі в полоні;
- 420 дітей зазнали психологічного насильства.
З первинного обліку, протягом звітного періоду в зв’язку з досягненням повноліття, знято четверо дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.
На квартирний облік протягом 2022 -2023 поставлено 4 дітей віком від 18-23 років.
Службою створено базу даних та передано інформацію виконавчому комітету Іванівської сільської ради про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким у 2024 роках виповнюється 18 років, з метою реалізації Чернігівської районної Програми «Надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнюється 18 років».
Продовжуємо працювати згідно програми «Попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області на 2021-2024 роки».
Службою у справах дітей організовано та проведено:
- 14 засідань Комісії з питань захисту прав дитини де були розглянуті питання щодо:
- житла яким володіють або користуються малолітні (неповнолітні) діти (7 питань);
- надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (442 питання) ;
- стану виконання батьківських обов’язків ( 5 питань);
- затвердження висновка про доцільність позбавлення батьківських прав (3 питання);
- визначення місця проживання дитини (1 питання);
- узагальнено звіти опікунів, затверджено індивідуальні плани дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей складних життєвих обставин.
- 3 засідання Координаційної ради у справах дітей виконавчого комітету Іванівської сільської ради.
- захід до Дня усиновлення.
Ведеться Книга обліку нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до якої внесені відомості щодо наявного нерухомого майна у 2 дітей, 22 яке належить дітям на праві користування.
Щомісячно спільно з старостами старостинських округів та інспекторами ювенальної превенції здійснюється перевірка умов проживання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також перевірка умов проживання всіх дітей, які стоять на обліку ССД (сім`ї опікунів та піклувальників, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів).
З метою виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до занять у школі та були не охоплені навчанням на початок навчального року, у вересні та жовтні звітного періоду проведено рейд «Урок», при цьому виявлено та влаштовано до школи 1 дитину.
Проведено 17 профілактичних заходів (рейди) «Діти вулиці», «Вокзал». Під час рейдів виявлено 8 дітей. З дітьми та батьками проведено профілактично-роз’яснювальну роботу про необхідність продовжувати навчання та відповідальність батьків за виховання дітей. Під час рейдів обстежено 41 родину, попереджено про невиконання батьківських обов’язків 4 батьків про що складено адміністративні протоколи.
Розроблені індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Працівники Служби брали участь нарадах, комісіях, навчаннях, круглих столах, семінарах, тренінгах районного та обласного рівня, пройшли курси підвищення кваліфікації та отримали Сертифікати.
Проведена робота по забезпеченню продуктами харчування, засобами особистої гігієни, одягом та взуттям соціально не захищених верств населення (за підтримки благодійних організацій). Допомогою охопили всіх дітей, які перебувають на обліку.
Щомісячно надається звітність:
- до 5 числа місяця надається звітність, щодо соціального захисту внутрішньо переміщених дітей (форма 1);
- щомісячно до 20 числа місяця, наступного за звітним періодом надається звітність, щодо соціального захисту дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (форма 2);
- щомісячно до 20 числа з наростаючим підсумком надається звітність, щодо забезпечення прав дітей, які виховуються в сім`ях, в умовах проведення карантинних заходів (форма 3);
- щоквартально до 01 числа місяця, наступного за звітним періодом надається звітність щодо здійснення заходів попередження насильства в сім`ї (форма 5);
- щоквартально до 05 числа місяця, наступного за звітним періодом надається звітність про чисельність, склад і рух кадрів (форма 7);
- щоквартально до 05 числа місяця надається звітність про дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також дітей, розлучених із сім`єю, які не є громадянами України (форма 8).
Покладені на Службу обов’язки виконуються в повному обсязі, не допускаючи зривів, термінів розгляду звернень та заяв громадян, виконання нормативних документів.
На сьогодні актуальними залишаються питання:
- підвищення ефективності діяльності Служби у справах дітей, закладів соціального захисту дітей, закладів освіти, спрямованої на профілактику бездоглядності та безпритульності дітей;
- подальшого розвитку в громаді форм сімейного виховання дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, їх усиновлення, влаштування під опіку, піклування, розгалуження мережі патронатних та прийомних сімей, що є ефективним засобом боротьби з дитячою бездоглядністю та безпритульністю.
Про роботу комунального підприємства «Іванівське»
Комунальне підприємство «Іванівське» (далі ‒ КП «Іванівське») створене рішенням третьої сесії першого скликання Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської від 03 лютого 2017 року «Про створення комунального підприємства «Іванівське» та затвердження Програми фінансової підтримки комунального підприємства «Іванівське» Іванівської сільської ради.
КП «Іванівське» є юридичною особою, діє на підставі Статуту. КП «Іванівське »здійснює свою діяльність на засадах господарської самостійності
відповідно до діючого чинного законодавства та Статуту.
Штатна чисельність працівників комунального підприємства становить 16 чол. Окрім того, підприємство для виконання соціально-необхідних робіт заключає договори підряду з іншими юридичними особами.
На балансі КП «Іванівське» є дві котельні, з початку опалювального сезону на роботу було прийнято 6 чоловік.
Комунальним підприємством «Іванівське» за 2023 рік виконувалися наступні види робіт:
- встановлення вікон та дверей в приміщенні сільської ради за адресою вул.Дружби,33 б;
- ремонт покрівлі старої школи в с.Лукашівка Іванівської ТГ за адресою вул.Шкільна,10;
- ремонтні роботи в кабінетах Іванівської сільської ради за адресою вул.Дружби, 33б;
- прибирання та вивезення сміття із різних об’єктів Іванівської ТГ;
- прибирання та вивезення сміття один раз на місяць кожного місяця від жителів громади. Все сміття вивозилось на сміттєзвалище в місто Чернігів, згідно куплених талонів на вивезення сміття;
- поточний ремонт кабінету ЦНСП та поточний ремонт з укладання плитки на прилеглій до ЦНАПу території Іванівської сільської ради;
- скошування трави та карантинної рослинності на території громади у весняно-літній період;
- впорядкування сміттєзвалищ на території с.Слобода, с.Піски, с.Лукашівка Іванівської ТГ;
- електромонтажні роботи в будівлі Іванівської сільської ради та ЦНАПу;
- водопровідні та сантехнічні роботи в укритті Количівського ліцею;
- роботи по розчищенню доріг Іванівської ТГ від снігу;
- в зв’язку з військовими діями, що мали місце на території громади, співпрацювали з волонтерськими та громадськими організаціями по прибиранню та вивезенню будівельного сміття та наданню інших видів послуг.
Для ефективної роботи КП «Іванівське» Іванівська сільська рада передала на баланс підприємства:
- навантажувач фронтальний з ковшем Aida Pegasus 666;
- погрузчик –екскаватор JCB 40430 СВ;
- фронтальний навантажувач KRAMER з ковшем і палетними вилами 404-63 СВ;
- мерседес Бенс АС4988 АН.
А також придбали:
- вуличний освітлювач-генератор;
- відрізну машину, (мотоболгарка);
- резервне джерело живлення BENZINLI JENERATOR KULLANIM KILAVUZU "SOLAX" 3
- висоторіз НТ 136 К вартістю 36858,60
- віброплиту Stark PC -90F за 23900 грн.
- автовишку ГАЗ 3307 АП17А АІ 45-51 МВ загальна вартість 548529 ,00 (182843 грн. оплатило КП, 358680 грн. - БФ «До України з любов’ю»);
- причіп –трейлер двоколісний 40253 СВ за ціною 200000 грн.
Для професійної безпеки та робочого комфорту КП «Іванівське» придбало
для своїх працівників спецодяг, каски STARK захисні помаранчеві Універсал та пояси безлямкові -/канатні стропи.
Кожний із працівників має посвідчення про перевірку знань з охорони праці, посвідчення для роботи на висоті в корзині, посвідчення для роботи на автовишці, посвідчення для роботи під напругою.
Про роботу місцевої пожежної команди Іванівської сільської ради
Місцеву пожежну охорону на території Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області здійснює місцева пожежна команда Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області (далі МПК), яка була створена рішенням 14 сесії Іванівської сільської ради 26.05.2022 року для забезпечення пожежної безпеки на території Іванівської сільської територіальної громади.
МПК у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, указами Президента України, Положенням про місцеву пожежну охорону на території Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, нормативно – правовими актами центральних та місцевих органів виконавчої влади, а також рішеннями Іванівської сільської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями Іванівського сільського голови.
Загальна кількість особового складу 6 осіб: начальник, головний бухгалтер, два водія і два пожежних – рятувальника.
На бойове чергування щоденно заступають два працівники (один з яких перебуває весь час на телефонному зв’язку) та один пожежний автомобіль МПК. На кожний виклик виїжджає команда з трьох чоловік. Це начальник, водій та пожежний – рятувальник. Під час відпускної компанії, обов’язки тимчасово відсутнього працівника виконує начальник місцевої пожежної команди.
За 2023 рік було здійснено 48 виїздів на ліквідацію пожеж та наслідків інших надзвичайних подій, а саме в с. Лукашівка, с. Ягідне, с. Скоринець та с. Буди було по 1 виїзду, в с.Ладинка - 3 виїзди, с. Піски - 4 виїзди, с. Красне та с. Слобода по 6 виїздів, с. Анисів та с. Іванівка по 8 виїздів, а в с. Количівка - 9 разів.
29 пожеж ліквідовано спільно з працівниками Чернігівської 2-ї та 3-ї державної пожежно-рятувальної частин, а ще 19 (це в основному пожежі сухої трави, чагарників, пожнивних залишків, сміттєзвалищ) загасили власними силами. Спільними зусиллями врятовано від вогню 17 житлових будинків, 27 господарських будівель, пилорама, кілька голів худоби, три одиниці техніки і домашнє майно.
Для підтримання належного рівня пожежної безпеки, весь час проводимо роз’яснювальні роботи з громадянами наших населених пунктів. В квітні місяці провели бесіду з учнями Количівського ліцею. Працюємо над створенням у кожному населеному пункті громади добровільних пожежних дружини, які будуть долучатися до робіт з пожежогасіння.
Для належного функціонування місцевої пожежної команди, з серпня 2023 року введена штатна одиниця головного бухгалтера з покладанням обов’язків із ведення кадрового діловодства і військового обліку. За цей період роботи розроблено і затверджено Положення про оплату праці, штатний розпис, розроблені всі посадові інструкції, налагоджена робота з ДКСУ у Чернігівському районі Чернігівської області, ведеться бухгалтерський, податковий, кадровий і військовий облік. Заробітна плата виплачується своєчасно і в повному розмірі. Звіти до ДКСУ у Чернігівському районі і до ДПІ м. Чернігова подаються вчасно. Всі договори зареєстровані на майданчику Zakupivli.Pro. Постійно проводиться аналіз і звітування по виконанню плану використання бюджетних коштів на 2023 рік. Проведено попередні розрахунки і складено орієнтовний план на 2024 рік, який передано для подальшої роботи до фінансового відділу Іванівської сільської ради.
Для безперебійної роботи у 2023 році придбано 1900 літрів дизельного палива і 250 літрів бензину на 99 185 гривень; страхування пожежної техніки, страхування особового складу на випадок травматизму обійшлось в 7 180 гривень; за навчання особового складу сплатили 13813 гривень. Також було придбано пожежно-технічне обладнання та інструменти на суму 46 026 гривень; запчастин і мастильних матеріалів для пожежної техніки на 18358 гривень; будівельних матеріалів на 24058 гривень. За повсякденний одяг і взуття для працівників (5 демісезонних і 5 зимових комплектів) було сплачено – 50816 гривень. За засоби і послуги зв’язку сплатили 1956 гривень.
Також, особовий склад залучається до виконання робіт не пов’язаних з основною трудовою діяльністю а саме:
- власними силами проведено поточний ремонт офісного кабінету і зроблено підготовчі роботи для облаштування боксу;
- проведена підготовча робота до опалювального сезону (попиляли, порубали і склали дрова);
- постійно виконуються роботи із благоустрою прилеглої території за основним місцем роботи;
- виконують роботи із благоустрою населеного пункту у межах оперативної доступності до основного місця роботи.
Проблеми:
- зношеність пожежної техніки (пожежні авто мають вік 37 і 38 років). Дуже складно ремонтувати техніку і підтримувати її у належному стані.
- для безперебійної роботи пожежогасіння потрібно реконструювати водозабірну свердловину в с. Іванівка.
Впродовж року громаду відвідували:
- представники Фонду Східна Європа в межах швейцарсько-української Програми EGAP;
- представники ПРООН;
- Президент України Володимир Зеленський відвідав село Ягідне (03.04.2023 року);
- Президентка Словацької Республіки Зузана Чапутова. Було оглянуто будівлю Ягіднянської школи, підвал якої був катівнею для мешканців Ягідного під час окупації. (29.04.2023);
- представники організації "Благодійний фонд "Update Ukraine", яка долучилась до ініціативи Німецьких партнерів Благодійної Платформи WE AID та посприяла доставці джерел живлення ,,Betteries’’ у два ліцеї та медичну амбулаторію. (30.04.2023);
- представники благодійної організації «МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ПАТРІОТ ЮА» в переддень Міжнародного дня пожежників передали Іванівській територіальній громаді отримала пожежний автомобіль IVEKO-MAGIRUS.(01.05.2023);
- громадянин Швейцарії Андреасу Сайцу - головний меценат з облаштування в с.Красне модульного містечка для проживання 36 мешканців громади, що втратили приватне житло. (03.05.2023);
- представники дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» в Україні, які передали для Іванівського ліцею 30 одиниць антисколіозних 1-місних учнівських комплектів (парта і стілець) для початкової школи ( 2-5 ростова групи) та 60 таких же комплектів для середньої школи (4-6 ростова групи), та по три одиниці універсальної стінки, стільця для вчителя, стільця для дорослих та магнітної аудиторної дошки на 5 робочих поверхонь під крейду.(04.05.2023);
- представники Благодійного фонду «НЬЮ ВЕЙ», з якими підписано угоду про співпрацю і допомогу у відновленні ФАПу в с. Количівка, вул. Дьошина, 1, Чернігівського району ( 09.03.2023).
- представники данської компанії ROCWOOL, які передали Іванівській ТГ дві машини мінеральної вали для утеплення (96 палет). Допомогу отримали 24 сім'ї, житло яких зазнало руйнувань внаслідок військової агресії росії.(19.05.2023);
- представники бізнес-спільноти Латвійської Республіки, які передали Іванівській громаді автобус (24.05.2023).
- волонтери міжнародного благодійного фонду "Молодь з місією", щодо встановлення 10 модульних будинків в населених пунктах нашої громади, а саме: в Лукашівці, Анисові, Количівці (25.05.2023).
- Міністр освіти і науки України Оксен ЛІСОВИЙ. Пан Міністр відвідав Іванівський ліцей та побував у приміщенні школи, яка вже ніколи не прийматиме учнів, тому що в березні 2022 року стала катівнею для 368 мешканців села Ягідне та громадян, які з різних обставин опинилися в період окупації в цьому населеному пункті (30.05.2023);
- представники благодійного фонду «З любов’ю до України» на чолі з Делл Лоєм Хансеном- американським бізнесменом- благодійником, який подарував громаді соціальний автомобіль, встановлює та облаштовує вісім модульних будинків та постійно надає мешканцям Слобідського старостинського округу грошову (28.06.2023);
- фахівців Державного агенства відновлення у селі Ягідне проводили відкриті консультації щодо реалізації проєкту комплексного відновлення постраждалого населеного пункту (11.07.2023);
- делегація представників органів місцевого самоврядування з Мелітопольського району, яку організувала громадська організація «Мелітопольська волонтерська група «Патріот» в межах реалізації проєктів «Налагодження зв’язку з мешканцями Мелітополя» за підтримки проєкту «Зміцнення громадської довіри». Делегацію очолювала Ольга ЛЕОНТЬЄВА. (02.08.2023);
- делегація на чолі з Владиславом ЧАУСОМ, головою Чернігівської обласної військової адміністрації, та Олексієм КУЛЕБОЮ, заступником Керівника Офісу Президента України.(15.08.2023);
- Державний секретар США Ентоні Блінкен відвідав Іванівську територіальну громаду, зокрема, село Ягідне. Держсекретар спустився в підвал місцевої школи-катівні, де російські окупанти в період з 03.03.2022 року по 30.03.2022 року в приміщенні площею близько 197 квадратних метрів тримали в полоні 368 мирних жителів, з яких 77 дітей, у тому числі 5 немовлят, наймолодшій дитині було півтора місяці, а найстаршому за віком заручнику- 93 роки. (08.09.2023);
- народний депутат України Борис Приходько – меценат медійного проекту - книги Павла Солодовника «Боротьба нескорених»: друга книга Челайн про російсько-українську війну на Чернігівщині, презентація якої відбулась в с.Ягідне (12.09.2023);
- з офіційним візитом новопризначений посол Британії Мартін ГАРРІС (12.10.2023)
- міжнародна організація Кімонікс Інтернешнл, яка в Україні реалізовує проєкт технічної допомоги Фонд «Партнерство за сильну Україну» (ФПСУ), що фінансується Міністерством закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії (FCDO) за Контрактом між FCDO і Компанією у рамках реалізації Проєкту CPG-6534-2021 передала територіальній громаді новий 2023 року випуску екскаватор-навантажувач 4С-SITEMASTER, потужністю двигуна 74,2 кВт (100 к.с.). (13.10.2023);
- Президент Латвійської Республіки Едгарса Рінкевичса, яка одна з перших прийшла на допомогу після жахливих днів окупації нашої землі військами російської федерації. Дружнім народом надавалась допомога від одягу до зведення з нуля будинків в селі Ягідне. Пан Едгарс Рінкевичс оглянув вже реалізовані проєкти та обговорив плани на майбутнє (25.11.2023);
- представники Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, а також Швейцарсько-українських проєктів DECIDE та Програми EGAP з робочим візитом 26.11.2023 року;
- представники благодійної організації "ЛЕГІОН ДОПОМОГИ УКРАЇНІ" передала безкоштовно 98 LED-світильників для відновлення мережі вуличного освітлення, що була пошкоджена в результаті бойових дій (29.11.2023);
- представники проєкту «Знову вдома», що реалізує Благодійний фонд Peli can live за фінансування Citi Україна, що є частиною Citigroup – банку, що входить у четвірку найбільших банків США за обсягом активів та участі Ротарі клуб «Київ Столиця» передали п’ятьом родинам з нашої громади ключі від нового житло замість знищеного. (21.12.2023);
- відомий американський філантроп та фотодокументаліст Говард Баффет особисто зафіксував наслідки воєнних злочинів росіян у селі Ягідне Чернігівського району та поспілкувався з жителями села, яких росіяни 27 днів утримували в шкільному підвалі.
Дорога громадо!
Найважчі у нашій історії роки, коли ворог нищив нашу громаду, ми вже пережили. Ми вистояли лише завдяки тому, що наше спокійне життя захищають воїни ЗСУ, серед них і наші земляки. Кожен день нашої праці, наша можливість трудитись і жити, оплачена звитягою наших воїнів. Сердечний їм уклін за ратний подвиг, думаємо про них, молимось за них, чекаємо їх додому живими-здоровими.
За 2022-2023 роки маємо великі втрати: тринадцять наших дорогих синів стали Ангелами Безсмертя, поклавши свої молоді життя за свободу і незалежність рідної землі - Лут Павло 1976 р.н., Васильченко Олександр 1981 р.н., Азаров Микола 1992 р.н., Чмель Олексій 1987 р.н., Шуст Сергій 1977 р.н., Пельо Владислав 1993 р.н., Романюк Василь 1968 р.н., Ананко Олександр 1985 р.н., Лисенко Дмитро 1997 р.н., Лучко В’ячеслав 2000 р.н., Повод Валерій 1980 р.н., Булка Сергій, Малий Дмитро 1986 р.н.
Вічна пам’ять Героям! Вічна слава нинішнім Захисникам Вітчизни! Пам’ятаємо кожного, низько кланяємось родинам загиблих Героїв! Ми разом, ми єдині і непереможні у нашій боротьбі за свободу України! Твердо віримо у Перемогу! Робимо усе заради нашої Перемоги.
Окремі слова вдячності депутатському корпусу, членам виконавчого комітету, виконавчим органам ради за злагоджену командну роботу.
Дякую абсолютно кожному мешканцю громади за об’єктивну критику, конструктивні діалоги, спільну працю та її результати.
Вірю, що і надалі, всі ми будемо працювати над вирішенням існуючих проблем і виконанням намічених планів. Переконана, що цей рік стане переможним для нашої країни та мирним для всього українського народу.
Слава Україні!
Героям Слава!
Сільський голова Олена ШВИДКА
Повна версія звіту доступна за посиланням:
rada.info/upload/users_files/04412751/699ebfe4f32a716c91019856420ff36c.doc