Іванівська сільська рада

Чернігівського району Чернігівської області

Шість із десяти отримувачів субсидій не сплачують вчасно за газ

Дата: 14.09.2021 09:27
Кількість переглядів: 289

Несвоєчасні розрахунки за спожитий газ можуть стати причиною втрати субсидії на наступний сезон – нагадують у ТОВ «Чернігівгаз Збут», що працює під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ».

 

В компанії наводять наступні цифри:

- 27,4 тисячі домогосподарств отримують субсидію від держави на сплату житлово-комунальних послуг у міжопалювальний період. Понад 60% з них мають заборгованість, що в загальній сумі перевищує 10 млн грн.

- 45,4 тисячі домогосподарств мають пільгу на оплату спожитого палива, втім 6% з них мають борги за газ. Загальна сума заборгованості по всім пільговикам становить 1,4 млн грн.

 

Основна вимога до отримувачів субсидії — 100 % оплата комунальних послуг. Тобто, у період отримання державної допомоги боргу за ЖКП взагалі не може бути. Наявність простроченої, понад три місяці, заборгованості за комуналку, чи накопичення боргу (за всі ЖКП сумарно) у розмірі понад 340 грн, може призвести до втрати субсидії на наступний сезон.

 

«Понад 16,6 тисяч клієнтів, які в період міжсезоння отримують державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг, потрапили в зону ризику. Більше ніж 10 тисяч субсидіантів недоплатили лише за газ від 100 до 300 грн. Заборгованість від 300 до 500 грн накопичили 2,1 тисяч клієнтів, понад 500 грн — майже 4,5 тисячі. Аби дати клієнтам із числа вразливих категорій можливість уникнути неприємностей, ми надіслали кожному листи-попередження про заборгованість та її наслідки»,– зазначила очільниця відділу продажів фізичним особам ТОВ «Чернігівгаз Збут» Ірина Антоненко.

 

У «Чернігівгаз Збут» зазначають, що понад 2,7 тисяч пільговиків, які отримували пільгу в готівковій формі, мають погасити «прострочку». В іншому разі ці клієнти будуть переведені на безготівкову форму надання пільги.

 

«Загалом протерміновані зобовязання перед постачальником мають понад 263 тисячі клієнтів, а це третина наших побутових споживачів газу. На жаль, такий рівень фінансової дисципліни клієнтів призводить до вимивання обігових коштів підприємства й ускладнює закупівлю природного газу», – зауважив директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста.

 

Нагадаємо, що в період дії карантину ТОВ «Чернігівгаз Збут» не ініціював припинення газопостачання та не нараховував штрафи і пеню за несвоєчасну оплату.

 

Важливо знати, що у серпні Президентом України підписаний закон, одним з пунктів якого передбачено, що постачальники можуть припинити надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі. Єдиний виняток з цього закону – припинення надання житлово-комунальних послуг забороняється на території дії «червоного» рівня епідемічної небезпеки та протягом 30 днів з дня його скасування.

 

Щоб уникнути неприємних ситуацій, ТОВ «Чернігівгаз Збут» закликає клієнтів розраховуватися за спожитий ресурс вчасно. Компанія пропонує можливість зменшити навантаження на гаманець в опалювальний період — підключитися до тарифу «Твій газ Рівномірний платіж», що допоможе розподілити фінансове навантаження рівними частинами протягом року і зменшити суми в платіжках у сезон холодів.

 

Нагадуємо, ціна газу для побутових споживачів – клієнтів ТОВ «Чернігівгаз Збут» – у вересні залишатиметься незмінною і складатиме 7,99 грн за кубометр.

 

 

ТВІЙ ГАЗЗБУТ. Надійний і зручний для кожного!

 

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь