Звіт старост 2024 рік
Звіт про роботу старости Количівського старостинського округу за 2024 рік
Звіт про роботу старостинського округу за 2024 рік підготовлено відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення про старосту та інших нормативно-правових актів.
За посадою староста є членом виконавчого комітету Іванівської сільської ради, яка представляє інтереси мешканців сіл Количівка та Ягідне, в яких зареєстровано та проживає 1638 мешканців, в тому числі:
Количівка 1279 чол.
Ягідне 359 чол.
Станом на 31.12.2024 року в с.Количівка обліковується 668 домогосподарств, с.Ягідне – 174.
Із загальної кількісті зареєстрованого населення, що становить 1638 осіб.:
чоловіків – 761
жінок - 877
дітей дошкільного віку – 59
дітей віком від 6 до 18 років - 202
громадян працездатного віку – 929
громадян пенсійного віку - 448
За 2024 рік померло - 24 чол., народилося 7 дітей.
В старостаті проживає 4 дітей з інвалідністю та одна дитина із числа внутрішньо- переміщених осіб, 28 дітей виховується в дев'яти багатодітних сім'ях.
В с.Количівка соціальними працівниками обслуговується 21 одиноко престаріла людина.
На території Количівського старостинського округу зареєстровані та проживають 30 учасників АТО та 10 ліквідаторів ЧАЕС.
В населених пунктах працюють фельдшерські пункти. В с.Ягідне працює пересувне поштове відділення, в с.Количівка - автоматизоване поштове відділення.
В Количівському ліцеї Іванівської сільської ради Чернігівського району, Чернігівської області навчається 157 учнів, Количівський заклад дошкільної освіти (ясла-сад) «Промінець» відвідує 38 дітей.
На території села Количівка працюють 5 магазинів: 3 продуктових (змішані), один будівельний та один побутової хімії. В с.Ягідне працюють два продуктових магазини (змішані).
До повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України в старостаті здійснювали підприємницьку діяльність більше 30 ФОПів, але на сьогодні їх кількість становить 28 .
В старостинському окрузі створено віддалене робоче місце спеціаліста відділу забезпечення діяльності ЦНАП.
За звітний період в старостаті видано 491довідка, переоформлено 75 заяв щодо призначення субсидії, прийнято 31 заяву щодо оформлення соціальних допомог, оформлено 41 довіреність, знято та зареєстровано місце проживання – 68-ми особам.
Продовжується робота з обстеження будинків, які постраждали внаслідок військової агресії російської федерації. Впродовж звітного періоду 388 власників житлових будинків звернулися через застосунок ДІЯ для отримання компенсації за пошкоджене майно, та 10 заяв на отримання сертифікатів за повністю знищене майно. Всі житлові будинки обстежені та складені чек-листи.
В 2023 році село Ягідне стало одним з учасників експериментального проєкту з комплексної відбудови населених пунктів. Ремонт житлових будинків розпочали восени 2023 року, але після призупинення у першій половині 2024 року фінансування роботи поставили на паузу.
В четвертому кварталі поточного року підрядник, Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Чернігівській області, відновив ремонт вулично-дорожньої мережі. Виконувались роботи з асфальтування вулиць, встановлення парканів, облаштування пішохідних зон. Також, поступово відновлювались роботи з утеплення будинків.
Влітку 2024 року в селах Количівського старостату реставровано дві громадські криниці.
У березні 2024 року за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», який фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади та ін. країнами та дякуючи ГО «Юстина» в селі Количівка відкрито «Меморіальний об'єкт пам'яті подій лютого-березня 2022 року в межах проекту меморіалізація пам'яті подій на Чернігівщині». В рамках проєкту встановлено книгу пам'яті та висаджено кленову алею.
У четвертому кварталі 2024 році за рахунок коштів місцевого бюджету на території Количівського старостинського округу встановлено стелу Воїнам-Героям захисникам, які загинули захищаючи Батьківщину.
Жителі громади беруть активну участь в культурно-просвітницьких заходах.
У філії «Количівський будинок культури» комунального закладу «Іванівський центральний будинок культури» Іванівської сільської ради організовано роботу двох аматорських колективів - жіночого ансамблю «Зоряниця» та дитячого колективу «Перлинки», якими керує художній керівник Новик О.Г.
З метою оповіщення мешканців громади про небезпеку та вирішення інших питань жиддєдіяльності, на даху приміщення Количівського будинку культури встановлено гучномовець.
За організації працівників старостату та небайдужих мешканців населених пунктів організовано збір продуктів харчування та речей першої необхідності для ЗСУ та збір овочів для КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради, Чернігівської області.
Кожних останніх середи-четверга місяця КП «Іванівське» здійснює вивіз твердих побутових відходів. Працівниками старостату проводиться роз’яснювальна робота мешканцям населених пунктів щодо обов’язку укладання договорів на вивіз ТПВ. В 2024 році укладено таких договорів на загальну суму 111975 грн, що становить 100 відсотків від запланованих коштів.
Організовано роботу щодо встановлення в населених пунктах округу контейнерів для роздільного збирання сміття, зокрема, такі сміттєві баки встановлено с.Количівка на вулицях: Дружби, Дьошина, Лугова, в с.Ягідне - на вул.Космонавтів.
В 2024 році в с.Количівка за кошти сільської ради ліквідовано стихійне сміттєзвалище.
Найбільш проблемними питаннями залишаються:
- Ремонт вулиць с.Количівка
- Оплата коштів за вивіз сміття
- Бетонна огорожа (частина) нове кладовище с.Количівка
Звіт старости Анисівського старостинськогоокругу за 2024 рік
Звіт про роботу старостинського округу за 2024 рік підготовлено відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення про старосту та інших нормативно-правових актів.
За посадою староста є членом виконавчого комітету Іванівської сільської ради, який представляє інтереси мешканців сіл Анисів, Лукашівка, Піски, Підгірне, Єньків, в яких зареєстровано та проживає 1724 мешканців, в тому числі:
Анисів - 1052 чол.
Лукашівка- 318 чол.
Піски- 276 чол.
Підгірне- 62 чол.
Єньків- 16 чол.
Діяльність старостинського округу здійснювалась відкрито та в інтересах громади. У межах наданих повноважень і фінансовихможливостей проводилася робота над вирішеннямактуальних питань жителів, а також пошукефективних методів і підходів для розв’язаннянагальних життєвих проблем.
Найменування |
Станом на 31 грудня2024 року |
Видано довідок |
484 |
Прийнято заяв на оформлення субсидії |
67 |
Прийнято заяв на оформлення інших видів соціальних допомог |
58 |
Зареєстровано (знято) місце реєстрації |
37 |
Підписано договорів за послуги по вивезенню ТПВ |
398 |
Зібрано коштів за послуги по вивезенню ТПВ, грн. |
124486 |
Розглянуто заяв, скарг та пропозицій від громадян (в тому числі усних) |
186 |
Виконано нотаріальних дій |
50 |
В зимовий період постійно проводилась та проводиться розчистка доріг сіл старостату від снігу.
В квітні 2024 року організовано суботник по впорядкуванню кладовища в селі Анисів, до якого долучилося більше 30 жителів. Чоловіки вирубували паросль шириною 3 м довжиною 420 м. З вивезення сміття надали допомогу місцеві жителі та директор ПОП ім.Герасименка Юрій Стельмах. Також проведено прибирання на кладовищі с.Піски. Завезено землю для впорядкування могил.
Постійно проводився благоустрій територій парків і скверів на території старостату. Встановлені контейнери для роздільного сортування сміття вселах Анисів, Лукашівка, Підгірне та Піски. Вирубано поросль та впорядковано територію парку біля церкви с.Анисів. З парку с.Анисів вивезено 8причепів торішнього листя. Обкошування трави проводилось 3 рази за весняно-літній період.
Впорядковано стадіон с. Анисів. Проведено скошування трави. Навколо глядацьких трибун вирубано поросль, зілля та бур’яни та відремонтовано лавочки. Упорядковано літню площадку для гри у волейбол. За підтримки старости проведено два спортивні змагання з волейболу та одне з тенісу. Команди переможці та найкращі спортсмени були нагороджені медалями та призами.
В с.Анисів облаштовано та відкрито алею Героїв в пам’ять про загиблих від російських окупантів мешканців села, які героїчно захищали незалежність та суверенітет нашої держави на фронті, на клумбах висаджено більше 100 кущів троянд. В селах старостату впорядковані меморіальні комплекси та братню могилу, де поховані солдати, котрі померли в військовому шпиталі. Проведено фарбування, обкошування трави та відремонтовані огорожі.
Організовано школярів і небайдужих мешканців населених пунктів для прибирання вулиць с.Анисів, с.Піски - зібрано 11 мішків сміття, видалено поросль, кущі та бур’яни в центріс.Лукашівка. На алеї Героїв в с.Лукашівка своєчасно проводилось прибирання, обкошування трави, заміна прапорів.
На дитячому майданчику, який облаштовано завдяки реалізації проекту бюджету участі Іванівської сільської ради, підтримується належний порядок. Тепер діти з найбільш віддалених куточків села можуть активно проводити своє дозвілля. Тренажерний майданчик на стадіоні постійно обкошувався, що давало змогу жителям села постійно користуватись ним.
Підтримуються у належному стані пам’ятні знаки загиблим при обороні в березні 2022 року села захисникам с.Лукашівка.
Жителями старостату проводився збір овочів та продуктів харчування для жителів деокупованихтериторій Харківської області. Також було зібрано більше 5 тон овочів для КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради Чернігівської області.
На території старостату постійно діє волонтерський рух, виготовляються окопні свічки та маскувальні сітки, на фронт постійно передаються солодощі, засоби гігієни, теплі речі, тощо.
В 2024 році за заявами власників будинків пошкоджених внаслідок збройної агресії російської федерації проведено 28 обстежень пошкодженого майна, складені відповідні акти. Комісією опрацьовано 36 заяв мешканців старостату на отримання компенсації за пошкоджене майно та 17заяв на зруйновані будинки. В 2024 році благодійними організаціями продовжено проведення ремонтних робіт пошкоджених внаслідок збройної агресії російської федерації будинків в селах старостату. В с.Лукашівка волонтерами відновлюються 4 знищені будинки.
Організовані толоки по прибиранню сміття та порості та впорядкування території біля відремонтованого молодіжного центру с.Анисів та будівлі старої школи с.Лукашівка.
На території старостату зареєстрована громадська організація «Північна горлиця», яка активно співпрацює з старостатом та громадськістю с.Анисів. Реалізовані її членами проекти це великий вклад в покращення життя нашої громади.
Звіт
про роботу старости Краснянського старостинського округу за 2024 рік
Звіт про роботу старостинського округу за 2024 рік підготовлено відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення про старосту та інших нормативно-правових актів.
За посадою староста є членом виконавчого комітету Іванівської сільської ради, який представляє інтереси мешканців сіл Красне, Скорінець, Золотинка, Ладинка, Друцьке.
За 2024 рік ми маємо такі соціальні показники:
Показники |
Красне |
Скорінець |
Золотинка |
Ладинка |
Друцьке |
Всього |
Число наявних господарств на 01.01.2025 |
250+12 квартир |
69+2 квартири |
38 |
298+54 квартири |
162 |
817 +54 квартир |
Населення чол. |
535 |
118 |
65 |
359 |
110 |
1187 |
Надання адміністративних послуг:
1. Послуги з реєстрації/зняття з місця проживання – 48;
2. Видано витягів з РТГ - 61;
3. Субсидій - 75;
4. Державної допомоги при народженні - 1;
5. Пакунок малюка - 1;
6. Пільги на оплату житла та ком.послуг - 24;
7. Прийнято документів на призначення держ.соц.доп. малозабезпеченим - 12;
8. Прийнято заяв щодо взяття на облік ВПО - 7;
9. Прийнято заяв на признач. виплат по догляду на непрофесійній основі - 4;
10. Прийнято заяв на обстеження пошкоджених та знищених будівель - 27;
11. Видано Актів комісійного обстеження - 27;
12. Видано довідок різного характеру - 311;
13. Вчинено нотаріальних дій – 28.
Здійснюється прийом жителів сіл у приміщенні старостату (с.Красне, вул.Зелена,4) та виїзні зустрічі з мешканцями населених пунктів.
Освіта: у с. Красне працює Краснянська філія Количівського ліцею, де навчаються 49 учнів (у 2023 було – 55) з усіх сіл старостату (і у тому числі 2 дитини із с.Топчіївка).
-
Медицина: Фельдшерські пункти скорочені. В селах Красне та Ладинка працюють (у виділених приміщеннях старостату) медичні сестри Іванівської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. В селах Скорінець та Золотинка фельдшерське обслуговування на постійній основі відсутнє. В с.Друцьке медична сестра працює 1 день на тиждень – у понеділок. Лікарі здійснюють виїзне обслуговування у кожному селі 1 раз на місяць.
В с.Друцьке сільською радою встановлено літній модульний фельдшерський пункт та бетонну огорожу навколо нього.
Виїздна торгівля здійснюється по всіх селах. Стаціонарні заклади торгівлі були пошкоджені/зруйновані під час бойових дій: у Золотинці -1, у Красному -2 (1 – відновив свою роботу), у Скорінці -1. Всього зараз працює – 6 (Красне -4, Ладинка -2). Заклади громадського харчування – всього 2 (у Красному), які не відновили свою діяльність (пошкоджені/зруйновані).
Автозаправні станції в селі Красне - ТОВ «ВЕСТ ПЕТРЛ МАРКЕТ» (була пошкоджена/зруйнована під час бойових дій) та ТОВ «ПРАЙМ ГРУПП НАФТА» відновили свою роботу і відрахування податків у бюджет Іванівської сільської ради.
Перевезення мешканців сіл до Чернігова здійснює перевізник ДП “Пассервіс”. З перевізником організована постійна взаємодія щодо поліпшення потреб пасажирів.
Постійно здійснюється моніторинг пропозицій жителів сіл старостату з питань соціально-економічного розвитку та благоустрою.
Створено 7 пунктів (Красне -2, Ладинка -2, Друцьке -1, Золотинка -1, Скорінець -1) роздільного збирання побутових відходів (встановлено по 3 контейнери на кожному пункті).
Проведено грейдування і підсипання щебнем провулку Береговий (200 метрів) у с.Друцьке.
На вулицях сіл проводилося обрізування дерев по лінії електромережі та прибирання обрізаного гілля. В весняно - літній період здійснювалось обкошування бур‛янів.
Активізовано громадян щодо покосу бур’янів біля своїх домогосподарств, обрізання гілок дерев що нависають над проїзною (прохідною) частиною вулиці та прибирання розкиданого побутового сміття.
Проведено моніторинг потреби у видаленні аварійних дерев по Краснянському старостату та складено відповідні акти.
КП «Іванівське» здійснює чищення вулиць від снігу.
ТОВ «Агрофірма «Іванівка АГ»» здійснює покіс та культивування парку у с. Красне.
Гуманітарні питання:
- організовано збирання овочів (картопля, капуста, морква, столовий буряк, цибуля) для КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради Чернігівської області.
- організовано взаємодію з благодійними та волонтерськими організаціями щодо збору овочів, консервації та інших домашніх продуктів харчування для військових, дітей сиріт та ВПО, які постраждали внаслідок російської агресії. Проводиться робота що сприяння ініціативним групам у збиранні гуманітарної допомоги та плетіння сіток для фронту. У селах Краснянського старостату працює 5 волонтерських груп по плетінню маскувальних сіток (Школа в с.Красне, приміщення старостату в с.Красне, с.Ладинка, с.Друцьке, с.Скорінець).
- організовано взаємодію з благодійними організаціями щодо розподілу наданої постражалим мешканцям сіл гуманітарної допомоги.
- надано благодійну допомогу (завезено дрова) 38-ми родинам с.Золотинка. Село Золотинка єдине в старостаті, що немає газопроводу.
З метою виконання заходів мобілізації на території Краснянського старостату:
- уточнено облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів які проживають на території сіл старостату;
- проведено роз’яснювальну роботу серед призовників, військовозобов’язаних та резервістів щодо виконання ними правил військового обліку;
- на вимогу ЧРТЦК та СП оповіщено призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до ЧРТЦК та СП.
Підтримується взаємодія з ВП Чернігівський РЕМ АТ «Чернігівобленерго» щодо:
- заходів дотримання вимог охоронних зон вздовж ліній електропередач стосовно видалення (обрізання) дерев що заходяться на їх земельних ділянках.
- проведення безкоштовного винесення електролічильників мешканцям сіл за межі будинку (на зовнішню стіну).
Проведено роз’яснювальну роботу з мешканцями щодо забезпечення пожежної безпеки в осінньо-зимовий опалювальний період (проведено огляд та ремонт пічного опалення і внутрішніх електромереж в житлових будинках).
З метою покращення орієнтації швидкої медичної допомоги, пожежної охорони та соціальних служб у наданні допомоги мешканцям сіл вжито заходів щодо відновлення на дворах адресних табличок (назва вулиці і номер будинку). Робота продовжується.
Проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо профілактики сказу домашніх тварин.
Знакові (основні) питання:
1. 29 серпня 2024 року у селах Красне і Ладинка відкрито Алеї героїв російсько-української війни та вшанування наших земляків, які віддали життя за незалежність України і кожного з нас.
2. Продовжується робота з розгляду питань щодо компенсації за пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна (складання актів та чек листів).
3. За організації старостату продовжується робота з розмінування полів, лісів та ґрунтових доріг.
4. У селі Красне проведено громадські слухання щодо розроблення детального плану території земельної ділянки для будівництва культової споруди (храму). створеної релігійної організації “РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА ПАРАФІЯ СВЯТОЇ ВЕЛИКОМУЧЕНИЦІ ПАРАСКЕВИ-П’ЯТНИЦІ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ) СЕЛА КРАСНЕ ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ”.
5. Через забруднення води в річці Сейм невідомими речовинами відбулося забруднення річки Десна в межах громади. Здійснювалось візуальне виявлення скупчення мертвої риби у річці та інформування населення і відповідних служб щодо її збору і утилізації.
6. В селах Красне і Ладинка встановлена місцева автоматизована система централізованого оповіщення населення.
7. Закуплено акумулятор та забезпечено пальним генератор дизельний Nidec TAL 044B для потреб тимчасових (модульних) споруд, що розташовані в с.Красне, вул. Садова через відключення електропостачання.
Найбільш проблемними питаннями залишаються:
-
Відсутність у перевізника чіткого графіка перевезень пасажирів сіл Ладинка та Друцьке;
-
Літній модульний фельдшерський пункт в с.Друцьке потребує підключення до електропостачання (провід проведено, електролічильника нема);
-
Відновлення зовнішнього (вуличного) освітлення у селах Ладинка і Красне;
-
Ремонт районних автомобільних доріг загального користування місцевого значення: дорога /М-01/-Золотинка (С252108) протяжністю 6,4 км., дорога /М-01/-Скорінець (С252109) протяжністю 2,7 км. та дорога /М-01/-Ладинка-Друцьке;
-
Ямковий ремонт вулиць з асфальтовим покриттям по селах старостату (250 м.кв.)
-
Ремонт грунтових вулиць по селах старостату (грейдування, улаштування підстильних та вирівнювальних шарів основи з щебенево-піщаної суміші) – 20000 метрів;
-
Видалення аварійних дерев (250 шт);
-
Постійне обслуговування усіх систем життєзабезпечення Модульного містечка в с Красне (вул.Садова) та ремонт 3-го резервного модуля (протікає дах, провалюється підлога в коридорі, ремонт сантехніки);
-
Ремонт даху (заміна шиферу) будівлі старостату (с.Красне, Зелена,4);
-
Обрізання гілля дерев на вулицях, що перешкоджає роботі сміттєвозу, снігоприбиральної техніки та руху автотранспорту;
-
Будівництво дитячого майданчика с. Красне.
Звіт
про роботу старости Слобідського старостинського округу за 2024 рік
Звіт про роботу старостинського округу за 2024 рік підготовлено відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення про старосту та інших нормативно-правових актів.
За посадою староста є членом виконавчого комітету Іванівської сільської ради, яка представляє інтереси мешканців сіл Слобода, Вікторівка, Драчівщина, Буди в яких зареєстровано та проживає 511 мешканців, в тому числі:
Слобода-361 чол.
Вікторівка-50 чол
Драчівщина-6 чол.
Буди-94 чол.
На території старостату зареєстровано та проживає 5 чоловік ВПО, 5 багатодітних сімей. В 2024 році не народилось жодної дитини, померло 14 людей.
18 дітей навчається в Іванівському ліцеї, 4 - в Количівському, 1 дитина відвідує дитячий садочок. Шкільним автобусом проводиться регулярний підвіз дітей до школи та садочку.
28 громадян округу боронять нашу землю від рашистської навали.
Два рази на тиждень соціальний автомобіль безкоштовно підвозить мешканців округу до м. Чернігова.
127 жителів Слобідського старостинського округу щомісячно отримують матеріальну допомогу від благодійного фонду «Місія Хансена в Україні».
Пересувне поштове відділення працює кожну середу та суботу.
Сімейні лікарі здійснюють прийом громадян згідно затвердженого графіка 2 рази на місяць.
В селах старостату працює чотири соціальних працівники, якими надаються послуги для 32 громадян.
В підсобних господарствах громадян утримується: ВРХ- 9 голів, свиней-35, кіз-10, коней-4.
В окрузі створено віддалене робоче місце спеціаліста відділу забезпечення діяльності ЦНАП.
За 2024 рік зареєстровано місце проживання 17 громадян
знято з реєстрації-8
оформлено субсидій-13
оформлено допомог-20
зареєстровано пільг-6
видано витягів про реєстрацію- 66
Здійснюється облік, ведення, зберігання погосподарських книг, видано 283 довідок, характеристик з місця проживання, витягів з погосподарських книг.
Обстежено умови проживання 28 громадян та складено відповідні акти, які надіслані у запитувані державні служби.
Для забезпечення внутрішньої роботи старостинського округу:
-
налагоджена систематизація документації та ведення діловодства;
-
всі вхідні документи оброблені та зареєстровані, надані письмові відповіді та інформації про їх виконання.
Громадянам надаються послуги з вчинення нотаріальних дій, всього вчинено 56 нотаріальних дій, з них:
14 доручення;
5 заповітів;
37 засвідчення справжності підпису.
На особистому прийомі до старости звернулось 150 громадян, на усі запитання були надані вичерпні відповіді та роз’яснення. Порушувались різноманітні питання- обстеження будинків, видалення аварійних дерев, оформлення субсидій та пільг, надання актів на предмет проживання чи не проживання громадян, актів матеріально- побутового обстеження сімей, оформлення спадщини та інші.
Продовжується робота з обстеження будинків, які постраждали внаслідок військової агресії російської федерації. Впродовж звітного періоду 27 власників житлових будинків звернулися через застосунок ДІЯ для отримання компенсації за пошкоджене майно, та 12 заяв на отримання сертифікатів за повністю знищене майно. Всі житлові будинки обстежені та складені чек-листи.
В селі Слобода працює два магазини: ФОП «Мірошник В.В.» та ФОП «Савенко Г.М.». Виїзну торгівлю в с.Вікторівка здійснює ФОП Савенко Г.М., в с.Буди - ФОП Граб А.В. Всі жителі округу забезпечені товарами першої необхідності.
Здійснюється постійний моніторинг за дотриманням громадського порядку, ведеться співпраця з дільничним інспектором поліції.
Незважаючи на військовий стан працівниками культури підготовлено та проведено концерти до 8 Березня, до Дня матері, виїздні дитячі благодійні концерти «Дитинство вкрадене війною», працює гурток для дітей «Натхнення», а також громадська організація «Добро Тайм». Члени ГО постійно проходять освітні тренінги та виступають з активною громадською позицією.
В серпні місяці в день вшанування пам’яті захисників в с. Слобода відкрито місце Пам’яті загиблим захисникам 58 окремої штурмової бригади, що нагадуватиме жителям про героїзм наших воїнів.
В вересні поточного року відбулася значуща подія для жителів округу та і всієї Іванівської громади: в с. Слобода, завдяки фінансовій підтримці американського мацената містера Хансена відкрито клубний будинок, який облаштований сучасними кімнатами для дитячої творчості, спортивною та актовими залами.
Впродовж року зусиллями працівників старостинського округу, соціальними працівниками, та небайдужими жителями села проводиться упорядкування кладовищ та вулиць населених пунктів. Працівником з благоустрою проводиться вирубка чагарників та скошування трави. Комунальним підприємством «Іванівське» завезено пісок для упорядкування могил та завантажено і вивезено сміття.
Кожної останньої п’ятниці місяця КП «Іванівське» здійснює вивіз твердих побутових відходів. Працівниками старостату проводиться роз’яснювальна робота з мешканцями населених пунктів щодо обов’язку укладання договорів на вивіз ТПВ. В 2024 році укладено таких договорів на загальну суму 47855 грн, що становить майже 100% відсотків від запланованих коштів.
Організовано роботу щодо встановлення в усіх селах округу 24 контейнерів для роздільного збирання сміття та один контейнер у вигляді серця в с. Слобода для збору пластикових кришечок.
У рамках реалізації проєкту Програми ПРООН (розбір завалів) в селах Слобідського старостату проводились роботи по очищенню приватних домогосподарств від будівельного сміття, демонтажу зруйнованих будівель та вивезення відходів. Зроблено зачистку вулиць та приведено в належний стан земельну ділянку за селом по вул. Польовій, де окупантами були вириті траншеї для схову ворожої техніки.
За кошти місцевого бюджету Іванівської сільської ради:
- в с. Буди встановлено нову автобусну зупинку;
- в с. Вікторівка проведено капітальний ремонт зупинки, повністю відновлено дах та облаштовано металопрофілем бокові сторони;
- в с. Слобода на всіх зупинках зроблено поточний ремонт;
- закінчено роботи по відновленню громадського колодязя;
- виготовлено проєктну документацію на заміну газового котла в приміщенні старостату;
- виконано роботи щодо приєднання до електромережі громадської будівлі;
- виготовлено технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель комунальної власності на території старостату;
- встановлено відеонагляд в громадській будівлі с.Слобода.
Організовано заходи щодо придбання тепловізора для земляка, закупівлі подарунків з метою привітань з різдвяними і новорічними святами військовослужбовців, інше. Також, організовано та зібрано овочі для КНП «Чернігівська районна лікарня».
В разі блекауту в приміщенні Слобідського старостату створено Пункт Незламності, який опалюється газом, оснащений засобами мобільного зв’язку Starlink, генератором та іншими засобами першої необхідності.
Найбільш проблемними питаннями залишаються:
- ремонт доріг;
- видалення аварійних дерев;
- вуличне освітлення;
- вирубка дикорослої парості по вулицях в селах Старостату.