Вилучення військового ПДФО у громад позбавить їх можливості допомагати армії та місцевим жителям.
Вилучення військового ПДФО у громад позбавить їх можливості допомагати армії та місцевим жителям.
Надходження військового ПДФО до місцевого бюджету – це запорука надійної підтримки військових. Наша громада в 2023 році надала допомоги Збройним силам України на суму більш ніж 3,5 мільйони гривень, у тому числі перерахували пряму фінансову допомогу в розмірі 1,3 мільйони гривень, купили обладнання і техніки на 2,2 мільйони гривень.
Усі ці видатки прозорі, із конкретними запитами військових та їхніми підтвердженнями. Вони під постійним контролем низки державних органів, проходять контроль казначейства ще до проплати. Всі звернення військових детально розглядались на засіданнях депутатських комісій під час внесення змін до бюджету.
Крім цього, через воєнні дії, для безпеки жителів, на створення й ремонт укриттів витрачено 3,0 мільйони гривень, на терміновий ремонт зруйнованих обстрілами інфраструктурних об’єктів та доріг — 6,0 мільйони гривень, на забезпечення проживання в модульному містечку — 0,5 мільйони гривень. Тож, сумарно витрати з бюджету громади, пов’язані з безпекою та обороною, становлять більше 10,0 мільйонів гривень. І це лише прямі перерахування з місцевого бюджету, без знайдених благодійних, спонсорських і донорських коштів.
Надходження податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, до бюджету Іванівської територіальної громади за 8 місяців поточного року склали 11,9 млн грн, очікувані річні надходження - 18,9 млн грн, що становить 46% річних власних доходів. Тобто, доходи і видатки бюджету у 2024 році коштом втрати податку на доходи військовослужбовців зменшаться на 50%.
Що практично означають такі втрати для громади? В поточному році це заплановане та частково вже реалізоване утримання шістьох галузей - «Дошкільна освіта» (4,8 млн грн), «Культура і мистецтво» (3,7 млн грн), «Забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю» (2,9 млн грн) , «Інші видатки на соціальний захист» (0,8 млн грн), «Утримання та розвиток інфраструктури доріг» (3,7 млн грн) та «Житлово-комунальне господарство» (3,0 млн грн).
З іншого боку, якщо в нас заберуть ПДФО з військових, чи покращиться забезпечення армії і допомога хлопцям? Хто буде платити за комунальні послуги та ремонти в комунальних обʼєктах, де вони базуються?
Бюджетні видатки громад - це також надійний тил військових - благоустрій, дороги, лікарні, утримання садків та шкіл, де, в тому числі, навчаються діти військових. Це також розміщення і соціальна допомога переселенцям та пільговим категоріям містян. І, нарешті, це стале проходження наступного опалювального сезону. Тому ПДФО з утримання військовослужбовців має забезпечувати належні умови життя їхнім рідним, батькам і дітям.
Позиція міст, містечок та сіл України - в громади мають і надалі надходити 64% ПДФО, включаючи податок з грошового забезпечення військовослужбовців!
Сподіваюся, що зрештою на державному рівні будуть ухвалені виважені рішення.
У наші дні, більше ніж будь-коли, важливо зберігати єдність та спрямовувати наші зусилля на зміцнення оборони України, щоб перемогти ворога.