Іванівська сільська рада

Чернігівського району Чернігівської області

Щодо фіксації випадків лінгвоциду

Дата: 12.07.2022 16:07
Кількість переглядів: 214

Фото без опису

Статтею 10 Конституції України передбачено, що державною мовою в Україні є українська мова. Конституційний Суд України у рішенні від 14.07.2021 у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» наголосив на тому, що громадянин України не має обов’язку володіти іншою мовою, ніж державна, тому надання йому поза його волею інформації іншою мовою, ніж державна, є порушенням його прав, що є несумісним із Конституцією України. Водночас, у зв’язку з військовою агресією з боку російської федерації й використанням нею «мовного питання» як одного з інструментів своєї геополітичної експансії, загроза українській мові рівносильна загрозі національній безпеці України, існуванню української нації та її держави, і без повноцінного функціонування  української мови в усіх ділянках публічного життя суспільства на всій території України українській нації загрожує втрата статусу й ролі титульної й державотвірної нації, що є рівнозначним загрозі зникнення Української держави з політичної карти світу. Українська мова як єдина державна має юридичний статус обов’язкового засобу спілкування в публічних сферах усередині країни. З моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну в засобах масової інформації з’являється багато інформації щодо здійснення акту лінгвоциду (цілеспрямованого нищення української мови) на тимчасово окупованих територіях України. Мною як Уповноваженим із захисту державної мови здійснюється збір, систематизація, фіксація актів лінгвоциду української мови, а саме будь-яких дій окупантів або їх посіпак - колаборантів, спрямованих на дискримінацію чи репресії проти українців за мовною ознакою, примусове витіснення української мови з публічного простору та суспільного вжитку, заміна її російською тощо. Для посилення позиції України у міжнародних судах, організації юридичного переслідування злочинців та притягнення їх до відповідальності важливо отримати свідчення від безпосередніх свідків та жертв лінгвоциду, зокрема на звільнених від російських загарбників територіях України.

У разі якщо громадяни України у Чернігівській області стали безпосередніми жертвами лінгвоциду під час тимчасової окупації, вони можуть звертатись до Уповноваженого із захисту державної мови за контактним телефоном: +380635561279 або на електронну пошту: stoplinguacide@gmail.com

 З більш детальною інформацією щодо збору, систематизації та фіксації випадків лінгвоциду можна ознайомитись за покликанням: https://mova-ombudsman.gov.ua/stop-lingvocid.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь