Іванівська сільська рада

Чернігівського району Чернігівської області

Інформація від державної служби зайнятості

Дата: 07.02.2022 22:13
Кількість переглядів: 355

Фото без опису

Державна служба зайнятості долучилася до пошуку кандидатів у патронатні вихователі

На сьогодні в Україні налічується 180 сімей патронатних вихователів, 3 з них лише в м.Чернігові. Понад 1000 дітей отримали послуги патронату, з них близько 44% повернулося до біологічних сімей, 48% влаштовано до сімейних форм виховання, однак 8 % – до інституційних закладів.

Патронат – це «швидка сімейна допомога» дитині та її сім’ї, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання нею, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатна сім’я або тимчасова родина дозволяє дитині краще пристосуватися до життя в суспільстві. Послуга патронату передбачає роботу з біологічною сім’єю, що дозволяє кожній третій дитині повернутися до своїх батьків.

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Водночас патронатні вихователі працюють 24 години на добу, 7 днів на тиждень, без вихідних та відпусток, не маючи можливості прийти з роботи, бо вони живуть на роботі. При цьому вони одночасно виконують роботу багатьох різних спеціалістів та постійно підвищують свій професійний рівень. Також умовою є те, що виконання обов’язків патронатного вихователя не можна поєднувати з іншою трудовою діяльністю.

Хто може бути патронатним вихователем?

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2021 № 893 затверджено Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя, який визначає механізм запровадження та організації функціонування сім’ї патронатного вихователя, надання послуги патронату над дитиною, яка перебуває у складних життєвих обставинах, здійснення заходів щодо її захисту та забезпечення права на догляд, виховання в безпечному та сприятливому сімейному середовищі.

Якщо особи виявили бажання стати патронатними вихователями, вони можуть звернутися у службу у справах дітей, яка займається пошуком патронатних вихователів спільно із фахівцями з соціальної роботи в кожній територіальній громаді. У службі їм нададуть усі рекомендації щодо документів, які необхідно зібрати.

Кандидат у патронатні вихователі має обов'язково пройти спеціальне навчання та укласти договір про умови запровадження патронату (створення сім’ї патронатного вихователя).

Наразі пошук кандидатів у патронатні вихователі також здійснюється з числа зареєстрованих безробітних. Фахівці служби зайнятості інформують зареєстрованих безробітних про суть та зміст патронату над дитиною та про можливість подання документів як кандидата у патронатні вихователі до служби у справах дітей для первинного відбору кандидатів у патронатні вихователі.

Який розмір оплати послуг патронатного вихователя?

Це 5 прожиткових мінімумів. З початку цього року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2 589 гривень.

Сьогодні між обласними службами зайнятості, службами у справах дітей та регіональними центрами соціальних служб налагоджена співпраця, організована взаємодія та проводяться спільні заходи щодо інформування шукачів роботи з питань патронату, зокрема із залученням фахівців служби у справах дітей.

В інформаційних просторах Чернігівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості розміщені   інформаційні та презентаційні матеріали, з якими є можливість ознайомитися та визначитися щодо участі у відборі в патронатні вихователі.

Якщо ви маєте бажання дати дітям сімейний затишок та турботу і водночас забезпечити власну зайнятість- не зволікайте, звертайтесь до служби у справах дітей, підрозділи якої є в кожній територіальній громаді Чернігівського району.

За інформацією Чернігівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості

Чи зараховується період безробіття до страхового стажу для нарахування пенсії?

Як зазначено у ст. 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” ( https://is.gd/8zE0KG ), страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

До страхового стажу зараховується період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття,

  • отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності);

  • допомогу по частковому безробіттю;

  • допомогу по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України;

  • матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації.

  • Послуги служби зайнятості онлайн: електронні сервіси

    Служба зайнятості сьогодні – це сервісна установа сучасного формату, у якій можна отримувати послуги онлайн. Це дозволяє максимально скоротити витрати часу клієнтів на виконання формальних процедур. Для них у вільному доступі на порталі державної служби зайнятості  https://chg.dcz.gov.ua/- найбільша база вакансій в межах країни, електронна черга для безробітних, електроні кабінети для роботодавців та шукачів роботи, платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри, освітній портал. Аби скористатися ними, достатньо мати комп’ютер, підключений до Інтернету, або необхідні додатки у своєму гаджеті. А тепер про все це більш детально…

    Пошук роботи та працівників онлайн

    Отож, шукати роботу та працівників можна за допомогою бази вакансій державної служби зайнятості, яка містить пропозиції легальної роботи від роботодавців в межах країни та оновлюється щодня.

    До того ж, бажаючі знайти роботу у м.Чернігові, Ніжині та Прилуках можуть скористатися інтерактивними картами вакансій, створеними  рекрутерами служби зайнятості за допомогою онлайнсервісу Google – «Мої карти». Пошук здійснюється шляхом переміщення курсору вулицями міста або введенням у пошуковому полі ключових слів. Карти регулярно поповнюються новими актуальними вакансіями, зайшовши на які можна отримати інформацію про назву посади, заявлені вимоги до кандидата, розмір обіцяної зарплатні та контакти рекрутерів.

    Електронна черга реєстрації безробітних та електронні кабінети для роботодавців та шукачів роботи

    Сьогодні людині, яка опинилась без роботи, можна записатись на прийом до фахівця служби зайнятості дистанційно, не виходячи з дому. Варто лише скористатись сервісом із онлайнреєстрації, який доступний на порталі державної служби зайнятості.

    Там же роботодавці та безробітні можуть створити електронні кабінети. Цей зручний онланйсервіс допоможе зберегти безцінний ресурс-час.

    Користуючись електронним кабінетом, роботодавці можуть оперативно здійснювати пошук необхідних кадрів, переглядати резюме безробітних, слідкувати за станом укомплектування заявлених вакансій, виконання договорів, подавати звітність тощо.

    Безробітні ж за допомогою електронного кабінету можуть самостійно здійснювати пошук роботи, подавати резюме, переглядати дату та час відвідування служби зайнятості, нарахування та виплати, графік проведення заходів.

    Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри

    Цей сервіс з онлайнтестування створено з метою надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі. Він дає можливість всім бажаючим пройти комплексне профорієнтаційне тестування та оцінити власний потенціал (здібності, інтереси, можливості), аби усвідомлено обрати майбутню професію та розробити стратегію кар’єрного зростання.

    Освітній портал

    Це проект державної служби зайнятості для успішного працевлаштування українців. Для всіх, хто прагне опанувати нові знання та розвивати власні компетенції, у вільному доступі - онлайнкурси, вебінари, дистанційні навчальні програми від Центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та безліч іншої корисної для пошуку роботи та працівників інформації.

    Онлайнреєстрація у службі зайнятості

    Сьогодні зареєструватися у службі зайнятості можна онлайн - на сайті державних послуг «Дія» (www.diia.gov.ua). Для цього необхідно обрати послугу "Допомога по безробіттю», виконати кілька простих кроків для реєстрації і наші фахівці допоможуть вам із пошуком роботи. А з мобільним застосунком «Дія» ви можете у службі зайнятості користуватися своїми е-документами.

    Державна служба зайнятості. Найбільша база можливостей! Обирайте можливості - користуйтеся послугами служби зайнятості онлайн.

     

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь