Іванівська сільська рада

Чернігівського району Чернігівської області

Обмежувальні заходи стали суворішими

Дата: 18.03.2020 09:15
Кількість переглядів: 419

В Україні з 13 березня оголошено карантин через поширення китайського коронавірусу. Відсьогодні обмежувальні заходи стали більш суворими. Крім того, Верховна рада ухвалила закон, який передбачає відповідальність за їх порушення. «Слово і Діло» пропонує порівняти, як штрафують за порушення правил карантину в Україні та у світі.

Відповідно до ухваленого закону за порушення правил карантину та рішень органів місцевої влади звичайних громадян будуть штрафувати на 17-34 тисячі гривень (за поточним курсом – 641-1,3 тисячі доларів), а чиновників – на 34-170 тисяч гривень (1,3-6,4 тисяч доларів).

Також передбачена відповідальність за порушення санітарно-гігієнічних вимог, які спричинили поширення коронавірусу: 17-54 тисяч гривень штрафу, арешт до 6 місяців або позбавлення волі до трьох років. Якщо дії призвели до летальних випадків – позбавлення волі на 5-8 років.

 

Карантин через коронавірус діє в більшості країн. Пропонуємо порівняти, як за його порушення штрафують в Україні та у світі.

Зображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

 

Найсуворіше покарання за порушення правил карантину – у Китаї: позбавлення волі від 10 років до довічного або смертна кара. В Італії, де коронавірус поширюється величезними темпами, теж запровадили серйозні штрафи: переміщення територією країни без поважної причини – 206 євро, порушення карантину інфікованою особою – до 21 року в'язниці, неправдиві дані щодо причин переміщення поза карантинною зоною – від одного до шести років в'язниці .

Тільки штрафи за порушення карантину передбачені в Чехії, Польщі, Словаччини й Тайвані. В Узбекистані за порушення можна потрапити до в'язниці на термін до 8 років. В Аргентині за умисні дії, які призвели до поширення вірусу, загрожує від 3 до 15 років позбавлення волі, за необережні дії – штраф 5-100 тисяч доларів, за порушення правил карантину – від пів року до 2 років в'язниці.

Штрафи або позбавлення волі за порушення правил карантину запровадили також у Німеччині, Ізраїлі, Сингапурі, Південній Кореї, Австралії та Росії.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як змінилася робота органів влади та міжнародних організацій через коронавірус.

Детальніше про симптоми коронавірусу і про те, як уберегтися від хвороби, можна прочитати тут.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь