Іванівська сільська рада

Чернігівського району Чернігівської області

На захисті прав працюючих

Дата: 04.12.2019 09:28
Кількість переглядів: 416

На захисті прав працюючих

            03 грудня в усьому світі відзначається День людей з інвалідністю. Цей день – не свято, а скоріше нагода привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями: невеликі пенсії, дорогі ліки, труднощі з працевлаштуванням, навчанням, потреба у догляді і допомозі із самообслуговування, вирішенні навіть найпростіших життєвих потреб.

            В Україні існує чимало соціальних служб, які працюють задля забезпечення соціального захисту людей з обмеженими можливостями, серед яких і Фонд соціального страхування України. За рахунок коштів Фонду реалізується ціла низка програм соціального захисту працюючої людини. Перш за все, це виплата матеріального забезпечення застрахованим особам, медико-соціальна реабілітація, ефективне лікування у лікувально-профілактичних закладах. Відповідно до індивідуальних програм реабілітації, складених медико-соціальною експертною комісією (МСЕК), потерпілі на виробництві забезпечуються повним обсягом необхідної медичної допомоги та реабілітаційних заходів: проводиться стаціонарне, амбулаторне, відновлювальне лікування в санаторіях. Крім того, вони забезпечуються протезно-ортопедичними виробами, лікарськими засобами та предметами медичного догляду, слуховими апаратами, засобами пересування та побуту, спеціальними автомобілями, необхідними видами доглядів та іншими послугами, визначеними МСЕК.

            На сьогодні у Чернігівському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України на обліку перебуває 1339 потерпілих на виробництві, у тому числі 63 внутрішньо переміщених осіб. Майже 46 % із них становлять особи з інвалідністю, з яких 18 – I групи, 162 – II групи та 437 – III групи, загалом 617 осіб.

            За 10 місяців 2019 року відділенням проведено страхових виплат потерпілим на виробництві на загальну суму понад 24 млн 500 тис. грн, із них виплачено переселенцям майже 2 млн 250 тис. гривень. Профінансовано витрат на медико-соціальну допомогу потерпілим на виробництві 2 млн 276 тис. грн, в тому числі 103,8 тис. грн переселенцям.

            Особам з інвалідністю I групи внаслідок трудового каліцтва (професійного захворювання) крім щомісячної страхової виплати та пенсії щомісяця проводиться фінансування витрат на постійний сторонній догляд у розмірі половини мінімальної заробітної плати та на побутове обслуговування у розмірі чверті мінімальної заробітної плати, а деякі потерпілі цієї категорії додатково за визначенням МСЕК щомісячно отримують від Фонду кошти на спеціальний медичний догляд у розмірі мінімальної заробітної плати. Витрати на догляд фінансуються незалежно від того, ким цей догляд здійснюється.

            Особи, які постраждали на виробництві та яким встановлено інвалідність, безкоштовно забезпечуються санаторно-курортним лікуванням. У попередні роки путівки закуповувались централізовано за рахунок коштів Фонду. Не завжди це було зручно для людини, оскільки путівка надавалась у визначений термін до певного санаторію. Починаючи із 2017 року, особа, якій визначено потребу у санаторно-курортному лікуванні, сама вибирає санаторій для оздоровлення та зручний період, а Фонд укладає тристоронній договір для лікування потерпілого і відшкодовує вартість перебування людини в санаторії після закінчення лікування. Такий механізм забезпечення санаторно-курортним лікуванням є дуже зручним, оскільки дає змогу оздоровитись у зручний час з урахуванням сімейних обставин, відпусток тощо. Правлінням Фонду щорічно затверджується гранична вартість ліжко-дня. Протягом поточного року відділення забезпечило санаторно-курортним лікуванням 29 потерпілих на виробництві. Витрати на проїзд до санаторно-курортного закладу і назад також відшкодовуються Фондом.

            Дуже важливим напрямом діяльності є відшкодування витрат на медичну та соціальну допомогу. Так, за 10 місяців 2019 року більше ніж 86 постраждалих на виробництві були забезпечені стаціонарним лікуванням на суму 421,2 тис. грн, лікарськими засобами та виробами медичного призначення 306,3 тис. грн; 21 особа була забезпечена технічними та іншими засобами реабілітації (протезно-ортопедичними виробами).

            Одним із важливих видів соціальної та медичної реабілітації є забезпечення осіб з інвалідністю спецавтотранспортом. Це суттєва допомога потерпілим для їх соціальної адаптації та більш активної участі в суспільному житті. Особам, які отримали автомобілі у 2007 році, вони передані у власність відповідно до законодавства після 10-річного строку експлуатації. Також ці потерпілі повторно взяті на облік для забезпечення новими автомобілями за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

            Безперечно, виплата коштів, лікування у лікарні чи оздоровлення в санаторії для людини з обмеженими фізичними можливостями має дуже велике значення, але не дати людині відчути себе покинутою і забутою – це також не менш важливо. Тому є ще один напрям роботи, якому приділяється велика увага. Це організація Всеукраїнської спартакіади «Сила духу» серед осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва. Вона проводиться з метою підтримки у потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж, реабілітації засобами фізичної культури і спорту, для подальшої адаптації у суспільство, а головне – отриманням позитивних емоцій та спілкування.

            Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю – закономірна й справедлива шана суспільства і нагадування всім про необхідність допомоги особам з інвалідністю. Ми не повинні забувати, що поруч із нами живуть наші земляки, яким постійно потрібні увага, підтримка та турбота.

            Користуючись нагодою, бажаю всім міцного здоров’я, оптимізму та родинного затишку, а працівники Фонду будуть і надалі допомагати своїм підопічним у вирішенні їх проблем не лише через виплату матеріальної допомоги, але й уважним, чуйним ставленням до кожного, хто звертається до відділення.

Адреса відділення: вул. Музична, 1-А, м. Чернігів, 14014.

Телефон: 678-518.

Начальник Чернігівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області Тетяна Мурашко


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь