Фонд соціального страхування України у 2018 році направив 425 млн грн на забезпечення працюючих медичною реабілітацією
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ
вул. Боричів Тік, 28, м. Київ, 04070, тел. +38 (044) 206-14-39, press@fssu.gov.ua
29.03.2019
Фонд соціального страхування України у 2018 році направив 425 млн грн на забезпечення працюючих медичною реабілітацією
На фінансування реабілітаційного лікування Фондом соціального страхування України протягом 2018 року було направлено 425,1 млн грн. Загалом реабілітацією на базі санаторно-курортних закладів забезпечено 33 179 застрахованих осіб і їх дітей. З них після ортопедичних операцій лікування пройшли 21,3% або 7 052 особи, після інфаркту міокарда 19,5% або 6 471 особа, після інсультів 13% або 4 322 особи, при порушенні перебігу вагітності 7,8% або 2 603 особи та ін.
Право на реабілітаційне лікування за кошти Фонду соціального страхування України має кожен працевлаштований.
«У минулому році лікування працюючих осіб та членів їх сімей здійснювалось у реабілітаційних відділеннях 52 санаторно-курортних закладів за їх вибором, охоплення порівняно з 2017 роком зросло на 24%. Це результат впровадженої на початку 2018 року реформи надання соціальних послуг – ми суттєво спростили механізм отримання безоплатної реабілітації, прибрали всі бюрократичні перепони, надали право вільного вибору санаторію для проходження відновного лікування та забезпечили повне охоплення послугою. Усі застраховані у Фонді особи, які мали покази для проходження реабілітації, наприклад, після інфаркту міокарда, опіків, захворювань легень тощо, отримали її за кошти Фонду соціального страхування України», – зазначає голова правління Фонду Володимир Саєнко.
Медична реабілітація призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання і спрямована на відновлення здоров’я працюючих. Підставою для направлення на відновне лікування, яке фінансується за кошти Фонду, є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
Нагадаємо, для посилення контролю за якістю та обсягом реабілітації у грудні 2018 року правлінням Фонду було внесено зміни до механізму забезпечення працюючих відновним лікуванням. Так, програму реабілітації розширено оцінкою ефективності лікування, яка надається за клініко-лабораторними, функціональними і гемодинамічними показниками. Передбачено фіксацію клініко-функціонального стану і загального результату відновного лікування, а також запроваджено показники ефективності реабілітації.
.
Прес-служба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України