Потерпілим на виробництві профінансовано страхових виплат на 3,8 млрд грн
Потерпілим на виробництві профінансовано страхових виплат на 3,8 млрд грн |
09.07.2018 |
Упродовж 6 місяців 2018 року за рахунок коштів Фонду соціального страхування України на щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей було направлено 3,8 млрд гривень. Станом на сьогодні зазначені виплати отримують понад 207 тис. осіб. Страхові виплати у зв’язку із травмою на виробництві або професійним захворюванням призначаються з дня встановлення інвалідності та виплачуються ФССУ щомісячно. Розмір виплат залежить від ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячної заробітної плати потерпілого перед настанням страхового випадку. Мінімальний розмір такої виплати у перерахунку на 100% втрати професійної працездатності не може бути меншим за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на дату настання права на страхову виплату. Максимальний розмір не повинен перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму. Зазначається, що з початку 2018 року було здійснено три етапи перерахунків розміру страхових виплат потерпілим на виробництві (членам їх сімей), що дозволило збільшити їх у середньому на 40,6%. Нагадаємо, Фонд соціального страхування України здійснює страхування громадян на випадок тимчасової або стійкої втрати працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, а також смерті потерпілого. У кожному із зазначених випадків передбачено страхові виплати безпосередньо потерпілим або членам їх сімей. Загалом у разі настання страхового випадку ФССУ здійснює такі виплати: 1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності; 2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого; 3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого; 4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижчеоплачувану роботу; 5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого; 6) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням померлого.
Прес – служба Фонду соціального страхування України |
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ
вул. Боричів Тік, 28, м. Київ, 04070, тел. +38 (044) 206-14-39, press@fssu.gov.ua
Охоплення реабілітаційним лікуванням за кошти Фонду соцстрахування зросло на 34 %
За реформованим механізмом упродовж першого півріччя 2018 року Фонд соціального страхування України направив на реабілітаційне лікування понад 16,5 тис. застрахованих осіб, що на 34 % більше показників відповідного періоду минулого року.
Як зазначалось, з початку цього року ФССУ забезпечує повне охоплення працюючих українців адресним відновним лікуванням у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за їх вибором. Соціальна послуга надається за наявності медичних показань та фінансується за рахунок Фонду.
«Адресний механізм забезпечення медичною реабілітацією ми впровадили з 01 січня цього року. Це дозволило значно збільшити ефективність соцзахисту в разі важкої хвороби, перетворити подекуди вибіркову систему на гарантовану допомогу. Сьогодні до надання відновного лікування за рахунок коштів ФССУ долучився 51 санаторно-курортний заклад, який має відповідні реабілітаційні відділення та заявив про своє бажання співпрацювати із Фондом», – зазначає директор департаменту медичних та соціальних послуг виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Олена Пухка.
Пройти відновне лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм за кошти ФССУ має право кожен застрахований – сьогодні під опікою Фонду більше 12 млн осіб.
Для фінансування Фондом медичної реабілітації, заклад охорони здоров’я повідомляє робочий орган ФССУ про наявність у них на лікуванні застрахованої особи, яка, відповідно до висновку лікарсько-консультативної комісії, потребує відновного лікування в санаторно-курортному закладі. Не пізніше наступного дня представник Фонду відвідує пацієнта в стаціонарі медичного закладу для оформлення тристороннього договору та направлення на реабілітацію.
Зокрема, пройти реабілітаційне лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України можна в разі підгострого періоду інфаркту міокарда, опіків, захворювань легень, цукрового діабету, оперативного та інструментального видалення каменів з нирок тощо.
На сьогодні Чернігівським відділенням на реабілітацію направлено більше 200 працюючих, які проходили стаціонарне лікування в медичних закладах міста Чернігів.
Особливістю реабілітаційного лікування за новим механізмом є укладання тристороннього договору між Фондом, застрахованою особою та санаторієм. Договір є документом, що надає право на отримання послуг із реабілітації в санаторно-курортному закладі. У договорі обов’язково зазначається профіль медичної реабілітації, термін лікування (визначається лікуючим лікарем та ЛКК, але не більше 24 днів) та дата початку лікування.
Застрахована особа самостійно вибирає санаторно-курортний заклад з Переліку санаторіїв, який розміщений на офіційному веб-сайті Фонду, за своїм профілем захворювання.
За таким принципом направляються на реабілітаційне лікування діти у супроводі одного із працюючих батьків. Крім того, отримати відновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів можуть також жінки з порушеннями перебігу вагітності. Таке спеціалізоване лікування вагітних спрямоване на профілактику та запобігання вірогідності ускладнень під час вагітності, наступних пологів та народження здорової дитини.
Після завершення курсу реабілітації Фонд згідно з актом приймання-передачі та рахунку перераховує санаторію вартість фактично наданих послуг.
За отриманням більш детальної інформації необхідно звертатися до Чернігівського відділення Фонду за адресою: м. Чернігів, вул. Музична, 1А (тел.: 662-114).
Чернігівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області