Іванівська сільська рада

Чернігівського району Чернігівської області

Податкові новини

Дата: 23.11.2021 10:09
Кількість переглядів: 236

Платниками податків Чернігівщини спрямовано на обороноздатність країни 395,5 млн грн військового збору

 

Про підтримку обороноздатності нашої країни платниками податків Чернігівщини протягом десяти місяців поточного року інформує громадськість начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк.

За січень – жовтень 2021 року платниками податків Чернігівської  області сплачено понад 395,5 млн грн військового збору. Це на 67,8 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У жовтні поточного року військового збору сплачено 44,3 млн грн  та перевищено надходження жовтня минулого року на 5,1 млн гривень.

Підтримали обороноздатність протягом січня – жовтня  поточного року понад 7 тис податкових агентів - юридичних осіб в сумі понад 365,5 млн грн та більше 18 тис фізичних осіб (приватних підприємців та громадян) в сумі 30 млн гривень.

Найбільші суми військового збору надійшли від платників міст: Чернігова, Прилук, Ніжина, а також Козелецького, Чернігівського та Бобровицького районів.

 

Нумерація в об’єднаному Розрахунку з різними типами: особливості

 

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – Порядок), а також сум нарахованого єдиного внеску, та форма такого Податкового розрахунку (далі – Розрахунок) затверджені наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4, у редакції наказу Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773.

Заголовна частина Розрахунку містить інформацію щодо обраного платником типу Розрахунку, інформацію про податкового агента та платника ЄСВ, а також інформацію про додатки, що є невід’ємною частиною Розрахунку (п. 1 розд. ІІІ Порядку).

У рядку 01 заголовної частини Розрахунку платником зазначається необхідний тип Розрахунку:

  • рядок 011 «Звітний» – якщо Розрахунок подається за звітний (податковий) період перший раз. Розрахунок з типом «Звітний», який прийнятий контролюючим органом та пройшов всі контролі, у т. ч. під час завантаження до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб, залишається чинним під час прийняття контролюючим органом наступного Розрахунку за такий звітний (податковий) період;

  • рядок 012 «Звітний новий» – якщо Розрахунок подається наступним за звітний (податковий) період до закінчення граничного строку подання з даними про уточнення в сумах нарахованого ПДФО, військового збору, ЄСВ та/або реквізитах. Подається у разі виявлення помилок у сумах нарахованого ПДФО, військового збору, ЄСВ у Розрахунку та/або в сумах нарахованого ПДФО, військового збору, ЄСВ або реквізитах у рядках додатків до Розрахунку та містить виключно коригування даних на підставі інформації з попередньо поданих за такий звітний (податковий) період Розрахунків з типом «Звітний» або «Звітний новий», як передбачено порядком коригування даних Розрахунку (додатків);

  • рядок 013 «Уточнюючий» – якщо Розрахунок подається після закінчення граничного строку подання для відповідного звітного (податкового) періоду з даними про уточнення в сумах нарахованого ПДФО, військового збору, ЄСВ та/або реквізитах. Подається у разі виявлення помилок у сумах нарахованого ПДФО, військового збору, ЄСВ у Розрахунку та/або в сумах нарахованого ПДФО, військового збору, ЄСВ або реквізитах у рядках додатків до Розрахунку та містить виключно коригування даних на підставі інформації з попередньо поданих за минулий звітний (податковий) період Розрахунків, як передбачено порядком коригування даних Розрахунку (додатків);

  • рядок 014 «Довідковий» – якщо Розрахунок подається платником ЄСВ з типом «Звітний», у додатках якого наявна інформація щодо призначення пенсії застрахованим особам або матеріального забезпечення, страхових виплат.

У рядку 02 заголовної частини Розрахунку вказується звітний (податковий) період, за який подається Розрахунок з типом «Звітний» («Звітний новий»), або звітний (податковий) період, що уточнюється, для Розрахунку з типом «Уточнюючий», та обов’язково зазначається номер Розрахунку (у хронологічному порядку незалежно від типу Розрахунку), що подається за звітний (податковий) період.

Отже, нумерація Розрахунків здійснюється у хронологічному порядку незалежно від типу Розрахунку («Звітний», «Звітний новий», «Звітний» як «Довідковий», «Уточнюючий») в межах одного звітного (податкового) періоду (кварталу) та не продовжується в наступних.

 

Про випадки та терміни коли можна подати уточнюючу одноразову  добровільну декларацію

 

Відповідно до п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) одноразова (спеціальна) добровільна декларація (далі – Декларація) підлягає перевірці у спеціальному порядку.

Уточнююча Декларація подається декларантом:

у разі виявлення контролюючим органом, за результатами камеральної перевірки арифметичних та логічних помилок у відповідній Декларації, що не призвели до недоплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування;

у разі виявлення контролюючим органом, за результатами камеральної перевірки відповідної Декларації арифметичної помилки, що призвела до недоплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування;

у разі виявлення контролюючим органом, за результатами камеральної перевірки відповідної Декларації арифметичної помилки, що призвела до переплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування;

після подання Декларації з урахуванням положень абзацу першого п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ та протягом періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант може одноразово скористатися правом додаткового розміщення коштів у національній та/або іноземній валюті у готівковій формі та/або банківських металах на спеціальному рахунку.

При цьому, згідно з абзацом першим п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України до подання Декларації;

після завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування платник податків має право подати уточнюючий розрахунок до раніше поданої Декларації виключно у випадках, передбачених підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ;

При цьому, в даному випадку уточнююча Декларація подається декларантом за умови подання ним звітної (нової звітної) Декларації до строку закінчення зазначеного декларування та отримання за результатами проведеної камеральної перевірки повідомлення.

Уточнююча Декларація подається протягом 20 календарних днів з дня отримання такого повідомлення.

 

          Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» 

         Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь