A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Іванівська  сільська об'єднана територіальна громада
Чернігівська область, Чернігівський район

«Є-Малятко»: повний комплекс реєстраційних послуг для новонароджених»

Дата: 18.09.2020 15:35
Кількість переглядів: 38

«Є-Малятко»: повний комплекс реєстраційних послуг для новонароджених»

 

 

        Постанова Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 №691 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини», визнаяає процедуру надання комплексної послуги «є-Малятко», що забезпечить створення сприятливих умов для належної реалізіції прав дитини та складається з таких послуг:

 • реєстрація у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (присвоєння дитині номеру платника податків);
 • внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису (УНЗР) в ньому;
 • визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;
 • призначення допомоги при народженні дитини;
 • призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
 • реєстрація місця проживання.

        «єМалятко» — експериментальний проєкт, який працює зараз в режимі бета-тесту. Відповідно, не всі функції ще реалізовані. Реалізація та доопрацювання цього проєкту триватиме протягом 2020-2022 років, про що говориться в Постанові КМУ №691.Для замовлення поки що не доступні:

 • внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я; 
 • видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї.

       Наразі триває технічне доопрацювання реєстрів МОЗ та Мінсоцполітики. Послуги стануть доступними до кінця 2020 року. 

         Державна реєстрація народження може проводитися лише за місцем народження дитини або місцем реєстрації її батьків чи одного з них. На етапі тестування подати заяву можна лише офлайн у:

 • пологовому будинку, де народилася дитина (до виписки);
 • ЦНАП або відділі ДРАЦС (за місцем народження дитини або місцем реєстрації батьків).

        Батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану (стаття 144 Сімейного кодексу України). Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 212¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення). Отримати послугу єМалятко можуть лише батьки, які не порушили термін. Коли термін державної реєстрації народження порушено, батькам необхідно звернутися до відділу ДРАЦС. Свідоцтво про народження видається не пізніше наступного дня після замовлення послуги. Присвоєння РНОКПП та УНЗР, а також реєстрація місця проживання відбуваються не пізніше наступного робочого дня. Виплата допомоги при народженні відбувається протягом місяця-півтора з дати подачі заяви до 8 та 25 числа кожного місяця. Заявники також можуть замовити надсилання свідоцтва про народження рекомендованим листом. Вартість доставки сплачує заявник під час отримання листа. 

     Заяви єМалятко приймаються у разі, коли:

 • батьки перебувають у шлюбі і мають спільне прізвище — заяву можуть подати двоє або один з батьків;
 • батьки перебувають у шлюбі, але мають різні прізвища — заяву можуть подати двоє або один з батьків за наявності нотаріальної довіреності та згоди відсутнього з них щодо присвоєння дитині прізвища;
 • батьки не перебувають у шлюбі — заяву можуть подати двоє або один з батьків за наявності нотаріальної довіреності та спільної заяви матері та батька щодо визнання батьківства;
 • одинокі мами. 

       Відповідно до законодавства, дитина, яка народжена до спливу десяти місяців після припинення шлюбу або визнання його недійсним, походить від подружжя. Якщо батьком дитини є інший чоловік, заявникам слід звернутися до відділу ДРАЦС, де потрібно подати спільну заяву про невизнання колишнього чоловіка батьком дитини. 

Заявники повинні надати оригінали:

 • паспортів обох батьків;
 • медичного свідоцтва про народження за формою 103/о.

Для заповнення заяви на порталі Дія також знадобиться інформація:

 • про РНОКПП обох батьків (за наявності);
 • зі свідоцтва про шлюб (місце та дата реєстрації, орган, що уклав шлюб);
 • УНЗР одного з батьків — для замовлення послуги з присвоєння УНЗР дитині;
 • номер рахунку в форматі IBAN — для замовлення послуги з призначення допомоги при народженні. Оригінали цих документів не потрібні! Батьки можуть надати інформацію усно або показати фото у телефоні чи сканкопію. 

      Порядок присвоєння прізвища, власного імені та по батькові врегульовано нормами Сімейного кодексу України. Ім’я дитини визначається за згодою батьків. Ім’я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, у разі відсутності добровільного визнання батьківства визначається матір’ю дитини. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько. Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати та батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище, утворене шляхом з’єднання їхніх прізвищ. По батькові дитині присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне власне ім’я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них на вибір батьків. На прохання батьків по батькові може також утворюватись згідно з національними традиціями або не присвоюватись взагалі. Якщо заяву подає одинока матір, то запис про батька дитини провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові дитини записуються за її вказівкою.

       Заповнення заяви єМалятко на порталі Дія відбувається лише у присутності заявників або одного з них. Заповнення будь-яких паперових бланків не передбачено процедурою надання комплексної послуги єМалятко.

Начальник Чернігівського районного  відділу                                                                                    державної реєстрації актів цивільного                                                                                                  стану Північного – Східного міжрегіонального                                                                          управління Міністерства юстиції (м. Суми)                                                                                              Ірина МОСКАЛЬЧУК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь