A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Іванівська  сільська об'єднана територіальна громада
Чернігівська область, Чернігівський район

Інформація для мешканців громади

Нові вимоги до фото при оформленні біометричних документів

Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області інформує, що нещодавно в Україні впроваджено нові стандарти фотографування на документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи.

Відтепер для вказаної категорії осіб також допускається фотографування на документи у головному уборі, але лише у тому випадку, якщо особа носить його у повсякденному житті за релігійними переконаннями. Можливим є також фотографування у головних уборах, штучних предметах та матеріалах на підставі медичних показань, які підтверджено медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я.

Разом з тим, такі головні убори не повинні змінювати форми окремих частин обличчя (чоло, вилиці, щоки, підборіддя, очі), закривати обличчя та підборіддя, проходити по контуру лінії росту волосся, закривати вуха та шию.

Наказ Міністерства внутрішніх справ України від 18.10.2019 року                   № 875 https://bit.ly/2t7shNs врегульовує питання щодо фотографування й представників різних релігійних течій та конфесій при оформленні відповідних документів, адже раніше, відповідно до державного стандарту, фотографування віруючих здійснювалося виключно без головних уборів.

Зазначимо, що нові правила цілком відповідають загальним міжнародним нормам ідентифікації особи і враховують рекомендації Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) Doc 9303.

 

До уваги громадян! До Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації можна подати скаргу онлайн

Урядом впроваджено інноваційний інструмент боротьби з рейдерством.

Відтепер усі громадяни, чиї права порушені незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю державних реєстраторів прав на нерухомість та бізнесу, можуть онлайн подати скаргу до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України. Це дозволить уникнути помилок під час підготовки документів та відмов із формальних підстав.

Скаргу можна подати через портал державних послуг iGov за посиланням: https://igov.gov.ua/service/333/general

Головне територіальне управління
юстиції у Чернігівській області

 

 

Право наречених

на вибір прізвища при державній реєстрації шлюбу

 

Шлюб та сім’я протягом багатьох століть були невід’ємними елементами соціальної структури будь-якого суспільства. Вони вважаються фундаментальними соціальними інститутами, які забезпечують відтворення та стійкість людського суспільства. 

Згідно зі ст. 51 Конституції України, «шлюб добровільний, рівноправний сімейний союз жінки і чоловіка. Кожний з подружжя має рівні права та обов’язки в шлюбі та сім’ї».

Відповідно до статті 35 Сімейного кодексу України наречені мають право обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя або надалі іменуватись дошлюбними прізвищами. Наречений, наречена мають право приєднати до свого прізвища прізвище нареченої, нареченого. Якщо вони обоє бажають мати подвійне прізвище, за їхньою згодою визначається з якого прізвища воно буде починатися. Складання більше двох прізвищ не допускається, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належить наречена і (або) наречений.

Тому, якщо на момент реєстрації шлюбу прізвище нареченого, нареченої вже є подвійним, вона чи він мають замінити одну із частин свого прізвища на прізвище другого.

Відповідно до ст. 53 СКУ якщо при реєстрації шлюбу дружина, чоловік зберегли свої дошлюбні прізвища, то вони мають право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану, який реєстрував їхній шлюб, або відповідного органу за місцем їхнього проживання заяву про обрання прізвища одного з них як їхнього спільного прізвища або приєднання до свого прізвища другого з подружжя. 

У разі зміни прізвища орган ДРАЦС видає нове свідоцтво про шлюб. 

Дана стаття містить один із механізмів зміцнення сім’ї. Якщо при державній реєстрації шлюбу кожен залишився на дошлюбному прізвищі, їм надана можливість ще раз повернутися до вирішення питання прізвища. 

Процедура зміни одним з подружжя свого дошлюбного прізвища на шлюбне є максимально спрощеною. 

Внесення змін до актового запису про шлюб провадиться відповідно до Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання. 

Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану за встановленою формою, подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених ст. 53 Сімейного кодексу України, також до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб при пред’явленні паспорта або паспортного документа. 

Громадяни України, а також іноземці і особи без громадянства, які проживають за кордоном, подають аналогічну заяву про внесення змін до актового запису цивільного стану, складеного органом державної реєстрації актів цивільного стану України, до дипломатичного представництва або консульської установи України. 

Іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, подають заяву про внесення змін до актового запису цивільного стану, складеного органом ДРАЦС України, до відділу ДРАЦС за місцем проживання. 

Заява повинна бути заповнена розбірливо, у ній мають бути надані вичерпні відповіді на всі запитання. 

Відділ ДРАЦС, дипломатичне представництво чи консульська установа України не вправі відмовити громадянину в прийнятті та розгляді заяви про внесення змін. 

Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається особою, щодо якої складено актовий запис та яка бажає змінити прізвище. 

Разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подається свідоцтво про шлюб, яке підлягає зміні.

Слід звернути увагу, що даний порядок внесення змін до актового запису про шлюб поширюється лише на актові записи про шлюб, які були зареєстровані після 01.01.2004 року. 

 

 

Головний спеціаліст Чернігівського

районного відділу державної реєстрації

актів цивільного стану

Головного територіального управління

юстиції у Чернігівській області

Лазар Анна Миколаївна

19.09.2018                                                                                                                    

 

 

БУЛІНГ В ШКОЛІ, причини та наслідки

 

Булінг – це цькування однієї дитини іншою, агресивне переслідування, яке часто поширене в школах.

 

          За результатами дослідження UNICEFкожна четверта дитина (24%) зазнає булінгу з боку однокласників . А 67% пережили прояви такого насильства.

 

Причина булінгу.

 

Найголовнішою проблемою, що стосується цькування в школі, експерти називають розрив між поколіннями. Посилення цінностей індивідуалізму в суспільстві, який витісняє на другий план цінності сім’ї, та розвиток інформаційних технологій, що дозволяє дітям самостійно отримувати необхідну інформацію, призвели до того, що батьки втратили монополію на свій авторитет по відношенню до дитини.       

 

Саме через цей розрив у комунікації поколінь 48% дітей ніколи не розповідали про випадки насилля в школі. А 25% – говорили про це не з дорослими, а з другом, братом чи сестрою. З тих, хто мовчать, – 40% соромляться про це говорити, а 22% заявили, що це нормальне явище.

 

В більшості випадків дорослі ігнорують факти насилля між дітьми. Лише третина дорослих у таких ситуаціях стає на бік постраждалої дитини. Така реакція підриває довіру дітей до вчителів та батьків.

 

 

 

Чому починається булінг?

 

Випадки насильства серед учнів завжди були частиною школи, однак зараз вони стають дедалі помітнішими. Початок цьому дає такий собі рекет щодо учнів початкової школи, коли, наприклад, старші діти відбирають у них мобільні телефони. Серед же дітей 11-15 років поширені плітки, принизливі жарти та бойкот.

 

          За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у 2016 році Україна посіла 9 місце із 42 досліджуваних країн за кількостю постраждалих від цькування. Опитування ВООЗ показало, що випадків цькування серед 11-річних більше, ніж серед 15-річних. Та в Українському інституті дослідження екстремізму вважають, що в старшому віці розповсюдженим стає психологічне насильство.

 

За словами психолога Світлани Кривцової, цькування завжди починає одна людина для того, аби затвердити свій авторитет, розважитися або отримати якусь вигоду.

 

Решта дітей, спостерігаючи за діями булера, або їх ігнорують, або обурюються та намагаються втрутитися. Але бачачи, що жертва не чинить опір, а вчитель їхню ініціативу не підтримує, діти відчувають безпорадність, і їхній настрій може змінитися – від співчуття жертві до роздратування і байдужості.

 

Учасники булінгу

 

У  цькуванні в школі завжди беруть участь три групи дітей: жертва, агресор і спостерігачі.

 

 

 

Жертва

 

Жертвою булінгу може стати будь-хто. Досить просто опинитися в слабкішій позиції або перейти комусь дорогу. Але найбільш часто в розряд жертв потрапляють діти, які чимось відрізняються від своїх ровесників: фізичними даними, успіхами в навчанні, матеріальними можливостями, навіть просто характером. Для того, щоб стати жертвами більш старших дітей, не потрібно і цього.

 

Приблизно 50% шкільних агресорів самі є жертвами катування. Вони піддаються жорстокому поводженню у власній родині. Хлопчаки, яких б'є батько, бачать, як він знущається над матір'ю, прийшовши в школу, будуть відіграватися на слабших.

 

Агресор

 

Спільною рисою всіх булерів є зовні виражені нарцисичні риси. Нарциси зациклені на собі, але не мають внутрішньої опори. Вони потребують поваги і підтримки, але не отримують її від батьків. Найчастіше у такої дитини фіксують погані відносини з мамою, вона може виховуватися в соціально неблагополучній сім'ї. Тому такі діти домагаються від оточуючих визнання шляхом насильства і терору.

 

Крім того, булерам характерні:

 

- Неврівноваженість, самозакоханість.

 

- Надмірна злість, ворожість, бажання «почесати кулаки».

 

- Підвищений статусу суспільстві.

 

 

 

Наслідки для жертви булінгу

 

Опинившись в ролі жертви булінгу, дитина одержує величезну кількість психічних травм, які неминуче позначаються на її подальшому житті:

 

- Розлади психіки. Навіть одиничний випадок булінгу залишає глибокий емоційний шрам, що вимагає спеціальної роботи психолога. Дитина стає агресивною і тривожною, що переходить і в доросле життя. У неї виникають проблеми у поведінці. Вона схильна і до депресій, і до суїциду.

 

- Складнощі у взаєминах. Шанси стати жертвами мобінгу на робочому місці у людей, які пережили булінг в дитинстві, зростають в багато разів. Світова статистика стверджує, що дорослі, які перенесли знущання в дитинстві, в більшості своїй залишаються самотніми на все життя, їм важче підніматися кар'єрними сходами. Тому вони частіше за інших вибирають надомну або відокремлену роботу. Більше спілкуються в соціальних мережах, ніж в реальному світі.

 

          - Хвороби. Результатом булінгу дуже часто бувають фізичне нездужання. Відомі випадки, коли у хлопчиків від стресу і безсилля починалися серйозні проблеми з серцем. Дівчатка-підлітки схильні до іншої недуги: глузування й образи призводять їх до анорексії або булімії. Можливі розлади сну і переростання травми в психосоматику.

 

 

 

Наслідки для булера

 

У рідкісних випадках дорослі булери усвідомлюють непривабливість своєї поведінки. Спогади про минулі «подвиги» викликають у них почуття пекучого сорому. Іноді вони намагаються навіть якось загладити свою провину. Але жертви шкільного булінгу рідко йдуть на контакт зі своїми мучителями. Агресор менше страждає від наслідків булінгу, ніж жертва, але все ж безслідно це не проходить і для нього:

 

- Неблагополучне майбутнє. Примітивні асоціальні способи поведінки перестають діяти в дорослому світі, і булери виявляються на смітнику життя. У той час, як їхні жертви, заучки і ботани, закінчують університети, отримують хорошу роботу і забезпечене життя, дорога їх мучителів закінчується в тюремній камері. У кращому випадку вони животіють на низькокваліфікованій  та низькооплачуваній роботі і з заздрістю дивляться на своїх колишніх шкільних товаришів.

 

- Проблеми у взаєминах. Діти, які примудрялися поєднувати булінг з високим соціальним статусом, стають диктаторами в сім'ї і справжнім покаранням на роботі. Багато з них досягають високих результатів в кар'єрі. Тому рано чи пізно наживають собі смертельних ворогів, а решта їх недолюблюють і бояться.

 

- Терор в сім'ї. Навіть якщо вже в дорослому житті такі особи успішні, то оточуючим з ними незатишно. Розважатися чужими нещастями залишається їх хобі на все життя. Вони не вміють вибудовувати теплі відносини з дітьми, з коханими, часто просто копіюють поведінку своїх батьків.

 

Що робити?

 

            Дітям не варто намагатися вирішити ситуацію самотужки, адже з булером не завжди можна порозумітися. Краще звернутися до батьків, вчителів, або старших, яким дитина довіряє.

 

У разі, якщо над вашою дитиною знущаються, ви, як батьки, повинні уважно вислуховувати скарги дитини і ставитися до цього серйозно, а не просто відмахуватися словами Дай здачі. Завдяки підтримці батьків, дітям легше переживати проблеми в школі. Також варто звернутися до шкільних вчителів та звернути їхню увагу на цю проблему. У найкритичнішій ситуації варто залучити поліцейських і навіть подумати про зміну місця навчання.

 

          Вчителям же потрібно не показувати свою фізичну перевагу, а поговорити з ним. Крім того, за витівками булера не можна спостерігати, адже йому потрібні глядачі для того, щоб максимально проявити демонстративну поведінку. При витівках на уроці можна спробувати відволіктися від заняття і зосередити увагу на булері, спробувати залучити його до навчального процесу.

 

Однак варто пам’ятати, що не можна закривати очі навіть на найменший прояв цькування, адже розібратися з ситуацією можна лише спільними зусиллями і тільки, якщо вчасно звернути на неї увагу.

 

 

 

Провідний спеціаліст Чернігівського

районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області         

 

Коваль Наталія Миколаївна

 

 

 

                     

 

 

 

Розлучення в Україні через органи ДРАЦС

 

Сімейний союз чоловіка та жінки у випадках, коли вони мають різні погляди на шлюб та сім’ю, ведення домашнього господарства і при цьому не бажають подальшого подружнього життя (або хоча б один з подружжя), відповідно до українського законодавства у встановленому порядку може бути припинений.

          В України існує два органи, які здійснюють розірвання шлюбу. Ними є суди та органи державної реєстрації актів цивільного стану, тобто існує судовий та позасудовий порядок розірвання шлюбу.

Саме позасудовий порядок розірвання шлюбу стане темою сьогоднішньої статті.

Нормативна база.

Порядок розірвання шлюбу через органу ДРАЦС врегульований нормами Сімейного законодавства, Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", Правилами державної реєстрації актів цивільного стану в Україні та іншими нормативними актами.

 

Підстави державної реєстрації розірвання шлюбу в органах ДРАЦС:

- рішення суду про розірвання шлюбу, постановлене судом до набрання чинності Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", яке набрало законної сили;

- спільна заява про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей (стаття 106 Сімейного кодексу України);

- заява про розірвання шлюбу одного з подружжя та рішення суду про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім, недієздатним (стаття 107 Сімейного кодексу України);

 

         1) Державна реєстрація розірвання шлюбу на підставі рішення суду, постановленого до набрання чинності Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", проводиться за письмовою заявою про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду , яка подається подружжям або одним з них, по пред'явленні копії рішення суду (витягу з рішення суду) про розірвання шлюбу, що набрало законної сили, а також паспорта або паспортного документа, квитанції про сплату встановленої судом суми державного мита.

Державна реєстрація розірвання шлюбу в цьому випадку може проводитись незалежно від строку, що минув після постановлення судом рішення про розірвання шлюбу, яке набрало чинності.

Якщо один із подружжя, що розриває шлюб, звільнений від сплати державного мита, то державна реєстрація розірвання шлюбу і видача йому свідоцтва проводиться незалежно від сплати державного мита другим з подружжя.

Копія рішення суду (витяг з рішення суду), ухваленого на території України, яка на день звернення одного з подружжя є тимчасово окупованою, може не подаватись, якщо у справах відділу державної реєстрації актів цивільного стану, яким проведено відповідну реєстрацію, зберігається така копія, подана другим з подружжя під час державної реєстрації розірвання шлюбу.

2) Державна реєстрація розірвання шлюбу у випадку, передбаченому статтею 106 Сімейного кодексу України, проводиться на підставі письмової заяви про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей , у якій повинно бути зазначено про відсутність у них спільних дітей, після закінчення одного місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана, у присутності хоча б одного з подружжя. При прийнятті заяви про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, особам роз'яснюються порядок і умови державної реєстрації розірвання шлюбу, а також момент його припинення. Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.

3) Якщо один із подружжя визнаний у встановленому законом порядку безвісно відсутнім, недієздатним, державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться за заявою другого з подружжя про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України .Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.

 

Куди подавати заяву про розірвання шлюбу?

Заява про державну реєстрацію розірвання шлюбу подається до відповідного відділу ДРАЦС за місцем проживання подружжя або одного з них. При прийнятті заяви про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, особам роз'яснюються порядок і умови державної реєстрації розірвання шлюбу, а також момент його припинення.

 

Які документи необхідно мати при подачі заяви про державну реєстрацію розірвання шлюбу?

Подружжю необхідно мати при собі такі документи: паспорти громадян України (для іноземців нотаріально засвідчений переклад паспортних документів, посвідка на постійне проживання в Україні), свідоцтво про шлюб, копія рішення суду (витяг з рішення суду) про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім чи недієздатним (у випадку розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України).

 

Скільки потрібно часу щоб розлучитися?

Розлучення подружжя в органах ДРАЦС відбувається через місяць після подання заяви, а ось розгляд справи у судовому порядку може тривати не один місяць, що цілком залежить від судді. Тому за відсутності дітей більш швидким способом є розлучення через органи ДРАЦС.

 

Вартість розлучення через органи ДРАЦС.

Розмір державного мита за державну реєстрацію розірвання шлюбу  передбачений Декретом Кабінету Міністрів України «Про державне мито»  від 21.01.1993 року № 7-93 і становить – 8,50 грн.

 

Коли шлюбні відносини припиняються?

У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

У разі розірвання шлюбу органом державної реєстрації актів цивільного стану шлюб припиняється у день державної реєстрації розірвання шлюбу.

 

Якщо чоловік/дружина не має змоги з’явитися до відділу ДРАЦС?

Якщо один із подружжя через поважну причину (у зв'язку з тяжкою хворобою, тривалим відрядженням, проживанням у віддаленій місцевості) не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою, або прирівняну до неї, від його імені може подати другий із подружжя.

Якщо подружжя через поважну причину не може з'явитися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації розірвання шлюбу в установлений для них день, строк такої реєстрації на письмове прохання подружжя може бути перенесений на інший день.

У цих випадках строк перенесення державної реєстрації розірвання шлюбу не може перевищувати одного року з дня подання заяви.

Якщо подружжя не з'явилося для проведення державної реєстрації розірвання шлюбу і не повідомило про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви, заява втрачає чинність.

Якщо один із подружжя через поважну причину не може з'явитись для державної реєстрації розірвання шлюбу, він може під час подачі заяви про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, або впродовж місяця письмово повідомити орган державної реєстрації актів цивільного стану про згоду реєстрації розірвання шлюбу за його відсутності та зазначити місцезнаходження органу державної реєстрації актів цивільного стану, до якого слід надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу. У разі надсилання письмового повідомлення підпис на ньому того з подружжя, який не може з'явитися, повинен бути нотаріально засвідченим.

 

Право на відновлення дошлюбного прізвища.

Той із подружжя, який бажає відновити своє дошлюбне прізвище, повинен письмово заявити про це у відділі державної реєстрації актів цивільного стану під час державної реєстрації розірвання шлюбу.

Той із подружжя, який змінив своє прізвище у зв'язку з державною реєстрацією шлюбу і буде відсутній при державній реєстрації розірвання шлюбу, повинен зазначити в заяві про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, про бажання надалі іменуватись цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Якщо особа під час державної реєстрації розірвання шлюбу змінила прізвище, то на першій сторінці паспорта громадянина України у формі книжечки робиться відмітка про те, що зазначений документ підлягає обміну в місячний строк у зв'язку зі зміною прізвища при державній реєстрації розірвання шлюбу.

 

Що робити, якщо безвісно відсутній або оголошений судом померлим чоловік/ дружина з’явилися?

Якщо один із подружжя був визнаний у судовому порядку безвісно відсутнім і за цієї підстави шлюб з ним було розірвано, то в разі його з'явлення і скасування рішення суду про визнання цієї особи безвісно відсутньою шлюб може бути поновлений відділом державної реєстрації актів цивільного стану тільки за спільною заявою подружжя.

Анулювання актового запису про розірвання шлюбу проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану, у якому зберігається актовий запис, тільки за наявності рішення суду про скасування попереднього рішення суду про визнання цієї особи безвісно відсутньою.

Шлюб не може бути поновлений, якщо другий із подружжя особи, визнаної безвісно відсутньою, зареєстрував новий шлюб. У цьому разі той із подружжя, який з'явився, вправі одержати або витребувати свідоцтво про розірвання шлюбу від відділу державної реєстрації актів цивільного стану, у якому було зареєстровано розірвання шлюбу.

Якщо той з подружжя, який у судовому порядку був оголошений померлим, з'явився або якщо одержано відомості про місце його перебування, суд скасовує рішення про оголошення його померлим. Якщо смерть особи, оголошеної судом померлою, була зареєстрована в органах державної реєстрації актів цивільного стану, а другий з подружжя не уклав новий шлюб, то шлюб вважатиметься поновленим тільки після анулювання актового запису про смерть на підставі рішення суду.

Якщо смерть особи, оголошеної судом померлою, не була зареєстрована в органах державної реєстрації актів цивільного стану, то шлюб не вважається припиненим. Якщо ж другий із подружжя зареєстрував повторний шлюб, той із подружжя, щодо якого було скасовано рішення суду про оголошення його померлим та анульовано актовий запис про смерть, може оформити розірвання шлюбу на загальних підставах.

 

Якщо подружжя після подання відповідної заяви, вирішили не розлучатися?

Ті, хто прийняв рішення дати шлюбу другий шанс, можуть відкликати раніше подану заяву без жодних негативних наслідків.

Якщо ж подружжя взагалі не з'явилося для проведення державної реєстрації розірвання шлюбу і не повідомило про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви, заява втрачає чинність.

 Он-лайн сервіс Міністерства юстиції України

у сфері державної реєстрації актів цивільного стану громадян

 

З метою реалізації прав громадян, для забезпечення зручності та економії часу Міністерством юстиції України запроваджено ряд он-лайн сервісів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. Одним з таких он-лайн сервісом для користувачів відповідних адміністративних послу є електронний сервіс «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

 В першу чергу він створений для зручності громадян, а по-друге, це уникнення черг у відділах державної реєстрації актів цивільного стану.

Даний пілотний проект запроваджено з липня 2015 року за яким громадяни мають можливість подати заяви щодо проведення державної реєстрації актів цивільного стану як у звичайному паперовому форматі, так і через мережу Інтернет, не виходячи із дому, до відділів державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, в тому числі і до Чернігівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області.

 

Яким чином можна подати заяву через мережу Інтернет ?

Для цього необхідно зайти на сайт Міністерства юстиції України, натиснути банер «Електронні сервіси онлайн», обрати вкладку «Кабінет електронних сервісів» та зайти на веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».  Спочатку потрібно пройти первинну реєстрацію. Відтак на електронну адресу користувача веб-порталу надійде пароль для входу в особистий кабінет. Тепер можна подавати відповідну заяву просто і доступно. Зареєструвавшись на веб-порталі, Користувач може:

- подати заяви на державну реєстрацію шлюбу, про видачу витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, заяву матері та батька дитини про визнання батьківства, про внесення відомостей про батька за вказівкою заявника, про визнання батьківства після народження, спільну заяву чоловіка та дружини (колишнього подружжя) про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини, заяву про державну реєстрацію народження дитини, яка досягла одного року і більше, про реєстрацію народження з пропуском строку, про визнання батьківства до народження дитини, спільна заява попереднього чоловіка матері дитини та чоловіка у повторному шлюбі про визнання батьківства, спільну заяву попереднього чоловіка матері дитини та чоловіка у повторному шлюбі про визнання батьківства, заяви: про зміну імені, про зміну прізвища малолітньої дитини, про зміну прізвища дружини або чоловіка відповідно до статті 53 Сімейного кодексу України, про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України, про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду;

- подати заяви про повторну видачу свідоцтв: про шлюб, про зміну імені, про смерть, про народження, про розірвання шлюбу; заяви про внесення змін, доповнень до актового запису, про анулювання актового запису цивільного стану, про поновлення актового запису цивільного стану;

- здійснити попередній запис на відвідування відділу ДРАЦС із зазначенням зручних дати і часу;

- отримати консультації працівників відділу ДРАЦС щодо надісланих через Веб-портал заяв або звернень;

- відслідковувати стан заяв або звернення в Особистому кабінеті.

 

Якщо Ваша заява вже  подана в ойлайн режимі.

У разі направлення заяви або звернення щодо державної реєстрації шлюбу, заявнику необхідно не пізніше трьох робочих днів після отримання повідомлення про результати її розгляду звернутись особисто до відділу ДРАЦС для підписання заяви, сформованої на підставі звернення, у разі коли у вас відсутній електронний цифровий підпис.

При цьому наголошуємо, що подання до відділів ДРАЦС звернень щодо заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет не звільняє від необхідності особистого звернення заявника до відділу ДРАЦС та подання ним документів, передбачених законодавством.

 

Користуйтеся онлайн-сервісами  Мін'юсту та значно заощаджуйте свій час і забезпечуйте зручність отримання відповідної послуги.
 

 

В.о. начальника Чернігівського районного

відділу державної реєстрації актів цивільного стану

Головного територіального управління юстиції

У Чернігівській області

Лазар Анна Миколаївна

 

 


 

 

Щодо посилення роз’яснювальної роботи

з упередження пожеж в екосистемах та

в житловому секторі

 

 

       Чернігівський райвідділ ДСНС України у Чернігівській області інформує, що останнім часом зросла кількість виникнення пожеж на полях, луках, узбіччях доріг та в лісопаркових зонах внаслідок необережного поводження з вогнем громадян, а також внаслідок спалювання сухої рослинності, сміття або пожнивних залишків. Слід пам’ятати, що такі пожежі можуть спричинити поширенню вогню на будівлі житлового сектору, лісові масиви та на торфовища, що може викликати значний суспільний резонанс, а їх гасіння має довготривалий характер та потребує значних матеріальних та людських ресурсів.

       Саме тому Чернігівський райвідділ вкотре закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки.

 Слід знати, що випалювання сухої рослинності без відповідного на те дозволу або з порушенням вимог безпеки карається накладенням адміністративного стягнення у розмірі від 170-ти до 340-ка гривень. Також знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом -  караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.  Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, -  караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років. {Стаття 245 Кримінального кодексу України.}

                  Враховуючи вище викладене, беручи до уваги пожежонебезпечний період та з метою підвищення рівня профілактичних заходів щодо попередження виникнення пожеж та загибелі людей на них Чернігівський районний відділ  просить Вас виконати наступні протипожежні заходи:

-  розглянути на виконкомі за участю відповідальних посадових осіб за забезпечення пожежної безпеки на підвідомчих об’єктах сільських та селищних рад питання щодо забезпечення пожежної безпеки, а також щодо навчання працівників та населення правилам безпеки життєдіяльності в побуті та на робочих місцях, особливо звернути увагу на обережність з вогнем під час спалювання сміття та сухої рослинності території сільських та селищних рад;

- провести ретельні позапланові інструктажі з працівниками щодо пожеж внаслідок необережності з вогнем під підпис;

-  посилити контроль за протипожежним режимом на робочих місцях.

Аби уникнути пожеж в природних екосистемах району, прошу організувати та провести інформаційно - роз’яснювальну роботу з населенням та нагадати про протипожежні заходи, а саме:

 - не розводьте багаття у лісі;

 - намагайтесь не палити в лісі, не кидайте не загашені недопалки на землю, особливо там, де наявна суха рослинність, лісова підстилка;

 - не викидайте просякнуті бензином та іншими горючими речовинами ганчірки в лісі та лісосмугах;

- не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх;

- не спалюйте сміття на відстані ближче 30-40 метрів від будівель та те залишайте багаття без нагляду.

 

 

 Начальник

 Чернігівського РВ УДСНС в області                                             В.І. Гребельний

 

Щодо виявлення та поводження з ВНП

 

Чернігівський районний відділ Управління ДСНС України у Чернігівській області інформує, що станом на 17 лмпня 2018 року в Чернігівському районі зафіксовано 26 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів (в 2017 році 16). Досі земля зберігає в собі страшні залишки воєнної пори – бомби, снаряди, міни, гранати, патрони. Все це носить назву вибухонебезпечні предмети (ВНП). За окремими розрахунками, ще сьогодні на території України знаходиться кілька мільйонів одиниць смертоносного вантажу, в тому числі близько 50 тисяч авіабомб.

Знаходять ВНП у ході будівельних робіт, при проведенні сільськогосподарських польових робіт (особливо часто навесні та восени), під час весняного паводку, збору металобрухту, екскурсій, туристичних походів, відпочинку дітей в оздоровчих таборах, а останнім часом боєприпаси часів Великої Вітчизняної Війни стають здобиччю так званих «чорних археологів», які намагаються зробити бізнес на страшних знахідках минулої війни.

 

  Дії при виявленні ВНП (або предметів, схожих на них)

 

          Загальні дії:

 - при виявленні вибухонебезпечного (потенційно вибухонебезпечного) предмету,

в жодному разі не чіпати його і тим більше не намагатися розібрати;

 - негайно повідомити в найближчий відділок поліції, органи місцевої виконавчої

влади, райвідділ ДСНС або за телефонами «101», «102»;

 - побачивши спалах або почувши звук вибуху, негайно сховатися чи лягти на

землю, навіть знаходячись на значній відстані від місця вибуху, тому що можливе

поранення камінням, уламками та ін.

 

 

 

          Дії дорослих:

 - помітити місце знахідки небезпечних предметів;

 - довести до присутніх, що торкатися до небезпечних предметів не можна, так як

це загрожує життю;

 - негайно сповістити в місцеві органи влади, поліції, ДСНС про знахідку;

 - до прибуття працівників поліції взяти місце і предмет під нагляд;

 - не допускати до місця знахідки інших людей, особливо дітей;

           Дії дітей:

 - не торкатися знахідок самому і не дозволяти це робити нікому іншому;

 - про знайдені підозрілі предмети негайно сповістити дорослих (в школу,поліцію,

найближчу установу);

 - не розводити багаття поблизу знахідки;

 - запам’ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка і поставити

пам’ятну віху.

                    Враховуючи вище викладене та з метою підвищення рівня профілактичних заходів щодо попередження травмування та загибелі людей внаслідок необережного поводження з ВНП Чернігівський районний відділ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області пропонує провести наступні заходи:

 

  1. Посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, щодо поводження з вибухонебезпечними предметами у разі їх виявлення.
  2. Провести наради з депутатами місцевих рад щодо необхідності інформування населення по дотриманню правил безпеки поводження з вибухонебезпечними предметами у разі їх виявлення.
  3. Ні в якому разі не приймати від знайомих і незнайомих осіб дарунки у вигляді сучасної чи часів Великої Вітчизняної Війни зброї, боєприпасів і стрілецьких набоїв. Не торкатися їх, не намагатися підняти, перенести, оглянути. Про осіб, які пропонують такі небезпечні дарунки, негайно повідомляти правоохоронні органи.
  4. Обладнати ( поновити ) в будівлях  сільських (селищних) рад стенди (куточки) з наочними матеріалами з правил пожежної безпеки щодо поводження з вибухонебезпечними предметами у разі їх виявлення.
  5. Провести ретельні позапланові інструктажі з  працівниками на робочих місцях під підпис з приводу поводження з вибухонебезпечними предметами у разі їх виявлення.
  6. Для використання у роз’яснювальній роботі серед персоналу та  населення надсилаємо приклади наочної інформації (1вид листівок).

 

 

Начальник Чернігівського РВ

УДСНС України у Чернігівській області                                         В.І. Гребельний

Про програму «Власний дім»

 

У зв'язку із запланованим поновленням фінансування заходів обласної  Програми «Власний дім» із загального фонду Державного бюджету інформуємо  сільське населення  про  можливість отримання довгострокових пільгових кредитів під 3% річних для будівництва, добудови, реконструкції, придбання житла або будівництва інженерних мереж у сільській місцевості.

В разі наявності будь-яких питань щодо впровадження в області регіональної програми «Власний дім» просимо звертатись за контактними телефонами: 69-36-26, 69-37-95.

3 питань отримання консультацій щодо пільгового кредитування кандидатам у Позичальники необхідно звертатись до кредитного відділу Фонду за адресами представництв:

- м. Чернігів, вул. Малиновського, 32-6,

тел. 69-37-97, 69-37-85 або (067) 460-79-75;

Більш детальна інформація розміщена на офіційному сайті Фонду:  chfond@ukr.net

 

 

Реєстрація шлюбів іноземних громадян та осіб без громадянства з  громадянамиУкраїни

 

   Створення сім’ї – серйозний крок у житті кожної людини. І, звичайно, вступаючи в шлюб кожен впевнений, що це буде раз і на все життя. У добре влаштованій державі першими законами повинні бути ті, які регулюють шлюб. І це цілком закономірно, адже ні людина, ні сім’я не можуть існувати в суспільстві самі по собі. А найважливішою передумовою виникнення сім’ї, її основою є шлюб.

      Звертаємо увагу громадян на особливості реєстрації шлюбу з іноземцями та особами без громадянства. Сімейні відносини за участю іноземців регулюються Конституцією України, Сімейним кодексом України, законами України «Про міжнародне приватне право», «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», «Про біженців», «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», міжнародними договорами України, Правилами державної реєстрації актів цивільного стану в Україні та іншими законодавчими актами.

       Згідно Сімейного кодексу шлюбом є сімейний союз чоловіка і жінки, які досягли шлюбного віку і зареєстрований в установленому законом порядку з добровільної згоди нареченого і нареченої. В Україні примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

       Статтею 26 Конституції України визначено, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами та несуть такі самі обов’язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

         Реєстрація шлюбу з іноземними громадянами має особливості правового регулювання у зв’язку з необхідністю перевірки законності перебування цих осіб на території України та врахування умов дійсності поданих ними документів.

        Прийом заяви на державну реєстрацію шлюбу з іноземними громадянами починається з перевірки законності підстав їх перебування на території України. Законні підстави перебування на території України іноземців та осіб без громадянства визначені в статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

        Орган державної реєстрації актів цивільного стану здійснює перевірку законності перебування іноземця або особи без громадянства на території України шляхом направлення в день подання заяви про державну реєстрацію шлюбу запиту до територіального органу Державної міграційної служби України.

         Відповідно до статті 25 Сімейного кодексу України, жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному шлюбі та мають право на повторний шлюб лише після припинення попереднього шлюбу. Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати новий шлюб тільки при пред’явленні документів, котрі підтверджують припинення попереднього шлюбу.

         Документи про підтвердження припинення попереднього шлюбу, які передбачені законодавством іноземної держави та видані компетентним органом, повинні бути відповідним чином легалізовані, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

         Якщо документи іноземців, осіб без громадянства, які є підставою для реєстрації шлюбу, складені іноземною мовою, до них обов’язково додається переклад тексту на українську мову, достовірність якого засвідчено згідно із законодавством іноземної країни, у якій їх видано, то він також повинен бути легалізований у встановленому порядку.

         Переклади документів залишаються у справах відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву про державну реєстрацію актів цивільного стану та зареєстрував шлюб.

        Відділ державної реєстрації актів цивільного стану, що прийняв заяву про державну реєстрацію актів цивільного стану, зобов’язаний ознайомити наречених з умовами і порядком державної реєстрації шлюбу, їхніми правами та обов’язками як майбутніх подружжя і батьків, обов’язком повідомити один одному про стан свого здоров’я, попередити наречених про відповідальність за приховання відомостей про наявність перешкод для державної реєстрації шлюбу.

       Наказом Міністерства юстиції України від 24.02.2015 № 247/5 «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства юстиції України у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 25.02.2015 за                   № 218/26663, змінено порядок реєстрації шлюбу з іноземними громадянами. При пред’явленні для державної реєстрації шлюбу паспорта громадянина України для виїзду за кордон, паспортного документа іноземця, особи без громадянства в заяві про державну реєстрацію шлюбу та графі «Для відміток» актового запису про шлюб зазначається: «Особа попереджена про правові наслідки недійсності шлюбу у разі повідомлення завідомо неправдивих даних щодо свого сімейного стану». Такий запис засвідчується підписом особи, яка пред’явила один з вказаних документів.

       За погодженням із нареченими відділ державної реєстрації актів цивільного стану призначає день і час реєстрації актів цивільного стану з додержанням вимог, передбачених статтею 32 Сімейного кодексу України.

       В паспорт громадянина України не ставиться штампи про укладення шлюбу, документальним підтвердженням шлюбу є свідоцтва про його укладення, які видаються кожному з подружжя.

     Якщо особа під час державної реєстрації шлюбу змінила прізвище, то на першій сторінці паспорта громадянина України у формі книжечки робіться відмітка про те, що зазначений документ підлягає обміну в місячний строк у зв’язку зі зміною прізвища при державній реєстрації шлюбу.

 

 

Начальник Чернігівського районного

відділу державної реєстрації актів

цивільного стану Головного територіального

управління юстиції у Чернігівській області

Ірина Москальчук

 

 

 

 

Історія святкування

Дня Європи

          9 травня 1950 р. міністр закордонних справ Франції Робер Шуман виголосив план виходу Європи з післявоєнної кризи (Декларація Шумана). Першим кроком на шляху до практичної реалізації ідеї створення єдиної Європи він запропонував об’єднання вугільної та сталеливарної промисловості, що привело до появи 16 липня 1952 року першої з трьох європейських інституцій, на основі яких створено Європейський Союз - Європейського Співтовариства вугілля та сталі.

Рішення стосовно відзначення Дня Європи було прийнято у 1985 році на самміті ЄС у Мілані.

На сьогодні День Європи поряд з єдиною європейською валютою євро, синім прапором на якому зображено коло золотих зірок, та гімном є політичним символом та атрибутом Європейського Союзу. Відповідно до статті 61 Регламенту ЄК 9 травня є одним із 17 святкових днів в ЄС і вихідним для співробітників європейських інституцій.

Головною метою святкових заходів у рамках відзначення Дня Європи в країнах ЄС є поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей. Святкові заходи з нагоди Дня Європи в країнах-членах мають переважно культурно-мистецьку спрямованість.

З 1997 року до святкування Дня Європи залучилися країни-кандидати на членство в ЄС. У цих країнах святкові заходи, які проходять у рамках Дня Європи, вже мають певне політичне забарвлення і спрямовані на формування громадської думки стосовно підтримки державної політики вступу до Європейського Союзу. Головною подією в рамках святкування Дня Європи у більшості країн є культурно-розважальна програма, яка в різних країнах має форму художнього шоу, гала-концерту або карнавалу і проходить на центральній вулиці (площі) столиці. Участь у концертних заходах беруть як місцеві художні колективи та актори, так і запрошені з країн-членів ЄС. Згідно з Указом Президента України від 19.04.03 р. № 339/2003 в Україні відзначається День Європи - щорічно у третю суботу травня.

Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

У 2018 році День Європи на загальнодержавному рівні відзначається 19 травня. День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у “Європейському домі”. Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи.

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Ми воліли б мати не гірший, ніж у ЄС рівень соціального захисту і охорони здоров’я; хотіли б, аби наша молодь могла вдосконалювати свою освіту в Європі, а громадяни України вирушали на відпочинок за кордон без принизливих черг за візами.

З економічної точки зору європейський вибір підтверджує те, що ми прагнемо вільної торгівлі та ринкового розвитку народного господарства, з погляду науки – бажання інтегруватися в загальноєвропейську і світову науково-дослідницьку мережу, де ми, без сумніву, зможемо співробітничати на рівних.

Нарешті, так само, як і Європа, ми хочемо жити в мирі і добросусідстві, віримо, що економічна інтеграція – найдієвіший засіб стримування війни.

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

Наразі ми лише святкуємо День Європи. І в цьому теж є щось євроінтеграційне. Гасло “Ми йдемо в європейський дім” для нас означає будівництво Української держави на принципах європейської демократії та політичної культури на засадах української духовності і моралі. Лише проводячи активну політику, проявляючи самоповагу і рішучість, Україна зможе посісти гідне місце в Європі та  стати європейською країною.

 

Чернігівський районний відділ державної

реєстрації актів цивільного стану Головного

територіального управління юстиції

у Чернігівській області

Лазар Анна Миколаївна

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь